Rusza seryjna produkcja sportowego modelu Honda NSX

Rozmiar tesktu A A A
-
Rusza seryjna produkcja sportowego modelu Honda NSX
Japoński producent Honda rozpoczyna seryjną produkcję swojego sportowego modelu Honda NSX. Pod koniec kwietnia w stanie Ohio w mieście Marysville rozpocznie się produkcja drugiej generacji tego pojazdu. Wraz z uruchomieniem produkcji nowego modelu Honda NSX, japoński producent wprowadzi nowe standardy jakości w wytwarzaniu każdego pojedynczego modelu. Dużą rolę w tym nowym procesie odegra informatyzacja zakładu.


Fot. Honda

Honda NSX to kontynuacja długo wyczekiwanego modelu z lat 90. Już wtedy samochód krył w sobie prawdziwą sportową duszę, wizjonerski design oraz oszałamiające osiągi, sięgające nawet 300KM mocy. W zależności od wersji silnikowej. Teraz samochód pojawi się na rynku pod dwiema markami. Honda NSX oraz Acura NSX, bardziej luksusowa odmiana japońskiej marki. Nowa odsłona modelu Honda NSX pokazywana jest przez producenta już od 2012 roku. Samochód w swojej ulicznej wersji przeszedł jednak szereg zmian i modyfikacji.

Fot. Honda

Pod maską nowego NSX znajdzie się podwójnie doładowana hybryda jednostka w układzie V6. Silnik o pojemności 3.5l wraz z wspomaganiem elektrycznym generuje moc 573KM, maksymalny moment obrotowy silnika wynosić będzie przy tym 550Nm. Do tego dochodzi jeszcze 9 biegowa dwusprzegłowa automatyczna przekładania. Połączenie hybrydowego napędu oraz zaawansowaną skrzynię biegów, zapewnia nie tylko bardzo dynamiczną jazdę. Dodatkowo przyczynia się do małego spalania. Według producenta ten parametr ma się trzymać w granicach 10,4l.

Fot. Honda

Samochód będzie wytwarzany w amerykańskiej fabryce za pomocą całkowicie nowoczesnych rozwiązań. Każdy krok będzie monitorowany. Każda śrubka kontrolowana, a jej moc wkręcenia zapisywany w bazie danych. Dzięki temu zapewniona ma być jakość każdego modelu, który wyjedzie z tej fabryki. Dodatkowo za odpowiednie dotarcie silnika odpowiedzialna będzie fabryka. Zanim samochód dostarczony zostanie klientowi, silnik w samochodzie pokona już około 250 km.

Fot. Honda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-17 23:07:35
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Rusza-seryjna-produkcja-sportowego-modelu-Honda-NSX

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt