Mistrzem F1 sezonu 2014 został Hamilton

Rozmiar tesktu A A A
-
Mistrzem F1 sezonu 2014 został Hamilton
Walka o mistrza F1 od kilku sezonów rozstrzygane było już przed ostatnimi wyścigami. W tym jednak trzeba było czekać aż do ostatniego. Rywalizacja pomiędzy dwoma kierowcami Mercedesa, często przemieniały się na prawdziwe walki na torze. Jednak 11 wygranych wyścigów dla Hamiltona, przechyliły szalę na jego korzyść i zapewniły mu w końcówce tytuł mistrza.


Fot. F1

Drugi w stawce Rosberg, który miał jeszcze realne szanse na wywalczenie tytułu, musiał uznać ulec losu. Bolid niemieckiego kierowcy już na starcie okazał się dużo słabszy, ledwo utrzymując drugą lokatę. Co jednak przeciwnikom nie udało się podczas startu, wyszło im podczas następnych okrążeń. Tak też swój sezon, Rosberg zakończył na dalekiej 14 pozycji. Najgorszy rezultat nie licząc nie ukończonych wyścigów.

Fot. F1

Sezon należał głównie do Mercedesa. Nie tylko kierowcy tego zespołu okazali się lepsi, ale także mechanicznie bolidy były nie do doścignięcia. Z przewagi korzystali także inne zespoły, które swoje maszyny oparli o silniki tego rocznego mistrza konstruktorów. Największą niespodzianką okazał się zapewne zespół Renault. Nie wpłynęły na to tylko wyniki samych kierowców, ale także wszystkich zespołów, które zaufali w technologie francuskiego producenta za wyjątkiem drugiego z kierowców Red Bulla Ricciardo.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-11-24 22:55:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Mistrzem-F1-sezonu-2014-zostal-Hamilton

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt