Volkswagen Castrol Cup po pierwszych wyścigach

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen Castrol Cup po pierwszych wyścigach
Kwalifikacje, które odbyły się na mokrej jezdni po uprzednim deszczu, rozpoczęły się punkt 17:05. Pierwsza pozycja przypadła polakowi Mateuszowi Lisowskiemu, którego najlepszy czas wyniósł 1:56:428 min. Na drugim miejscu, z zaledwie o 0,487 sekundy gorszym czasem, uplasował się Szwed Rasmus Marthen. Trzecim miejscem zadowolić się musiał najlepszy podczas porannych treningów, Robertas Kupcikas. W pierwszej piątce ponadto znaleźli się jeszcze Polak Jakub Litwin oraz Szwed Marcus Fluch. Gość specjalny, Jerzy Dudek, kwalifikację zakończył na dobrej, jak na amatora, 14 pozycji.
Pierwszy Sobotni wyścig odbył się w całkowicie odmiennych warunkach, niż kwalifikacje. Tor był suchy, a słońce nagrzewało jezdnię. Startujący z pierwszego miejsca Mateusz Lisowski od razu skorzystał z możliwości i odskoczył rywalom odpowiednio daleko, tak, iż mógł zakończyć wyścig na pierwszej pozycji, nie zmieniając jej od samego początku. Z tyłu za nim jednak nastąpiło przetasowanie miejsc. Litwin startujący jako czwarty, szybko przewinął się na drugą pozycję. Mimo dobrej jazdy, nie był jednak w stanie zagrozić Lisowskiemu i zakończył wyścig jako drugi. O ile pierwsze dwie pozycje wyklarowały się dosyć szybko, o tyle walka pomiędzy Litwinem Robertasem Kupcikasem a Szwedem Rasmusem Marthensem o trzecią pozycję, była zacięta. Zwycięsko z tej walki wyszedł Litwin.

Walka o piątą pozycję toczyła się pomiędzy trzema zawodnikami - Michałem Słomianem, Janem Kisielem oraz Marcusem Fluchem. Zwycięzcą okazał się Michał Słomian. Najszybszą z kobiet okazała się Klaudia Podkalicka, kończąca na 15 pozycji. Gościowi specjalnemu - Jerzemu Dudkowi - nie udało się utrzymać wysokiej 14 lokaty i spadł na 19 pozycję.Drugi wyścig, który odbył się po godzinie 16:05, rozpoczął się od odwrócenia pierwszej zwycięskiej ósemki. Tak więc na pierwszym miejscu startował ósmy zawodnik pierwszego wyścigu. Był nim Meksykanin Sebastian Ramirez, który mimo okazji wywalczenia pierwszego miejsca, musiał zadowolić się trzecią lokatą. Z dalszego udziału w wyścigu wcześniej musiała pożegnać się czołówka poprzedniego wyścigu. Po wypadku na drugim zakręcie dalej jechać nie mogli Robertas Kupcikas, Michał Słomian oraz Mateusz Lisowski. Na półmetku wyścigu układ czołówki wyglądał następująco: Jan Kisiel, Sebastian Ramirez oraz Jakub Litwin. Dzięki oszczędnemu wykorzystaniu Push to pass przez Jakuba Litwina, mógł on wykorzystać okazję i wyminąć Ramireza podczas 12 okrążenia. Największy i pokaźny awans zaliczył Maciej Steinhof. Startując z ostatniej pozycji, wzbił się na 7 lokatę. Najszybszą kobietą znów okazała się młoda Polka Klaudia Podkalicka, która wyścig ukończyła na 11 lokacie. Jerzy Dudek pokazał się z jeszcze lepszej strony i zakończył rywalizację na trzynastej pozycji.

Kolejny wyścig już za dwa tygodnie na Slovakia Ring.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-04-14 14:52:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Volkswagen-Castrol-Cup-po-pierwszych-wyscigach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt