Mały, popularny VW Beetle, gotowy na sezon zimowy

Rozmiar tesktu A A A
-
Mały, popularny VW Beetle, gotowy na sezon zimowy
VW Beetle to obok Golfa, najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawanym model niemieckiego producenta. Bijący rekordy popularności przede wszystkim na nowym kontynencie, otrzymał teraz wersję all-terain ze znakiem rozpoznawczym w formie specjalnego bagażnika na narty. VW Beetle Dune swoją światową premierę świętował podczas targów NAIAS W Detroit.


Fot. Volkswagen

Charakterystyczny design średniej wielkości miejskiego samochodu, otrzymał kilka nowości. Jedną z nich są dodatkowe elementy ochronne wzdłuż dolnego progu nadwozia. Centralnie ułożony wlot powietrza z przodu samochodu, otrzymał obramowanie wykonane z chromu. Nowością jest także specyficzny spoiler, który może służyć także jako miejsce na przewiezienie nart. Ponadto samochód został podwyższony o całe 5 cm. Jednak nie przybyło mu tylko na wysokości. Kolejnym elementem zmieniający parametry to nadkola, które z każdej strony zostały poszerzone o 1,2 cm. Wymiary nowej wersji terenowej VW Beetle prezentują się następująco 4.29m długości, 1.86m szerokości oraz 1.54m wysokości.

Fot. Volkswagen

Aby podkreślić terenowe możliwości samochodu, otrzymał on 19” felgi na których mieszczą się opony o wymiarach 255/45. Powinno to umożliwić VW Beetle przedostanie się bez większych problemów przez większe wzniesienia na terenie otwartym, albo jak nazwa wskazuje przez wydmy.

Fot. Volkswagen

Dalsza część modyfikacji dotknęła samochód także wewnątrz. VW Beetle prezentuje się teraz bardziej sportowo, nawiązując kolorystycznie do lakieru zewnętrznego. Jako centralny punkt odniesienia służy 7,7 calowy dotykowy monitor wykonany w technologii AMOLED. Odpowiedzialny jest on za sterowanie całym infotainmentem samochodu. VW Beetle Dune otrzymał oprócz tradycyjnych wskaźników, takich jak obrotomierz, prędkościomierz oraz wskaźnik paliwa, dodatkowy umieszczony na samej górze po środku konsoli. Na nim wyświetlane są dodatkowo: wskaźnik ciśnienia, temperatury oleju oraz stoper.

Fot. Volkswagen

Pod maską VW nie wprowadził żadnych zmian. Silniki, które dostępne są w wersji tradycyjnej, będą także dostępne w tej odsłonie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2014-01-23 23:56:51
Ten niemiecki maluch z tymi nartami bardziej mi przypomina, lekki pojazd wojskowy z dwoma wyrzutniami rakiet anizeli miejski samochód

Paweł Robert Kostecki - 2014-01-23 12:03:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Maly--popularny-VW-Beetle--gotowy-na-sezon-zimowy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt