Weekend z ERC na wyspach kanaryjskich

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwsze tego roczne zawody serii ERC odbyły się w poprzedni weekend. Trudne warunki pogodowe przy zmiennej pogodzie powodowały ciągle przetasowania w stawce. Najlepiej podczas pierwszego tego rocznego rajdu poradził sobie Aleksej Łukaniuk w swoim Fordzie Fiesta R5. Na drugiej pozycji podium z minimalną stratą wynoszącą 32.7 sekund, stanął mistrz poprzedniego sezonu Kajetan Kajetanowicz. Korzystając także z Forda Fiesta R5. Ostatnie miejsce na podium zajął Luis Monzon Artiles w swoim Citroen DS3 R5 ze stratą 1 minuty i 18,7 sekund do naszego zawodnika. Na tym jednak nie zakończył się polski akcent poprzedniego weekendu. Pierwsze miejsca w swojej klasyfikacji zdobyli Wojciech Chuchała ( Subrau Impreza WRX STI ) w ERC2 oraz Łukasz Habaj ( Peugeot 208 R2 ) w ERC3. Obaj polscy kierowcy zdobyli wszystkie pierwsze miejsca na każdym z pokonywanym przez siebie odcinku.