Światowa premiera nowego Mercedesa Klasy A

Rozmiar tesktu A A A
-
Światowa premiera nowego Mercedesa Klasy A
Najmniejszy z Mercedesów przeszedł gruntowną renowację, zaś światowa premiera samochodu miała miejsce wyjątkowo w Amsterdamie. Uroczystość odbyła się w zamkniętym gronie 450 osób. Samochód ten jako pierwszy z całej oferty Mercedesa wyposażony został w najnowsze rozwiązanie w zakresie doświadczenia użytkownika o nazwie Highlight MBUX. Stylistycznie samochód otrzymał aktualnie obowiązujący design, nie prowadzając żadnych ewolucyjnych poprawek. Auto oferowane będzie standardowo z 16 calowymi felgami, które opcjonalnie powiększyć będzie można nawet do 19 calowych.


Fot. Mercedes

Wnętrze samochodu jak już wspomniane zawiera nowe podejście do doświadczenia użytkownika z samochodem. Tak też centralna konsola otrzymała nieco zmian. Zamiast dotychczasowo dostępnego 7 calowego ekranu klienci do wyboru będą mieć trzy opcje: dwa razy 7 calowy, 7 calowy i 10,25 calowy lub dwa razy 10,25 calowy. Do tego oświetlenie wnętrza auto oferowane jest w 64 kolorach, a więc niemal pięć razy więcej niż dotychczas. Kolejna ważna zmiana w nowej odsłonie Mercedesa Klasy A to jego bardziej przestronne wnętrze. Zmiany odczują najbardziej osoby, które dotychczas narzekały na brak miejsca.

Fot. Mercedes

Oferta silników ograniczona została jak na razie tylko do trzech, dwie jednostki zasilane są benzyną, a jedna dieslem. Podstawowy silnik benzynowy o oznaczeniu A200 dysponuje mocą 163 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 250 Nm. Druga jednostka benzynowa A250 generuje moc 224 KM oraz maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Jedyna wysokoprężna jednostka A180d wytwarza moc 116 KM oraz maksymalny moment obrotowy 250 Nm. We wszystkich jednostkach znalazła się dwusprzęgłowa 7 biegowa automatyczna przekładnia 7G-DCT. Silnik z oznaczeniem A200 oferowany będzie jeszcze z 6 biegową manualną przekładnią. Z czasem oferta jednostek ma się powiększyć.

Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-02-07 16:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Swiatowa-premiera-nowego-Mercedesa-Klasy-A

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt