Cena jednak robi swoje, Fiat Tipo odwiedza EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Cena jednak robi swoje, Fiat Tipo odwiedza EuroNCAP
Na wyniki crash testów modelu Fiat Tipo czekał cały rynek motoryzacyjny. Podstawowe pytanie tutaj było, czy tanie może być bezpieczne. Jak można było się spodziewać, niestety nie za bardzo. Bezpieczeństwo kosztuje, nie da się tego w żaden sposób zatuszować ładnym wyglądem nadwozia. Fiat Tipo bez systemów aktywnego bezpieczeństwa zdobył tylko trzy gwiazdki, nie dużo brakowało, a były by tylko dwie. Wynik uratowany został wyłącznie przez ochronę dorosłych, który wyniósł w tym wypadku aż 82%. W zakresie przewożenia najmłodszych samochód zdobył tylko 60%, mankamenty były liczne. Piesi też nie mogą czuć się bezpiecznie w przypadku wypadku z tym modelem, chyba że będą mieli do czynienia wyłącznie ze zderzakiem. Nie lepiej samochód wypadł w testach z wersją wyposażoną w systemy aktywnego bezpieczeństwa. W tym zakresie samochód zdobył tylko 57%, wynik który konkurencje samochody zdobywają już w wersji podstawowej bez dodatkowych opcjonalnych systemów. Taka wersja samochodu zdobyła, aż cztery gwiazdki. W polskiej dystrybucji model w takiej konfiguracji dostępny jest dopiero od wersji POP i kosztuje od 55 300 zł, a więc aż o 9 700 zł więcej niż model podstawowy. Kolejna seria wyników testów EuroNCAP udostępniona zostanie 30 listopada 2016.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-26 12:35:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Cena-jednak-robi-swoje--Fiat-Tipo-odwiedza-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt