Mondeo w kierunku premium

Rozmiar tesktu A A A
-
Mondeo w kierunku premium
Model ten jest obok Fiesty ikoną amerykańskiej marki na rynku europejskim. Po przeszło 20 latach od jego premiery w 1992, zaprezentowana została oficjalna, piąta generacja tego przedstawiciela segmentu D. Jest to zarazem najbardziej luksusowa, ekologiczna i odważna pod kątem designu wersja Mondeo. Samochód, mimo, że został już w pełni zaprezentowany, pojawi się dopiero pod koniec 2013 roku – będzie to 20-lecie jego wprowadzenia na rynek.


Auto prezentuje się odważnie i nawiązuje mocno do linii conceptu Evos, zaprezentowanego podczas ostatnich targów we Frankfurcie. Duży przedni grill, z podłużnymi, niewysokimi reflektorami, nadaje siły całej konstrukcji. Linia zaczynająca się od tylnej części reflektorów, idzie aż do końca drzwi i dodaje konstrukcji wyraźnej nuty elegancji.

Ułożone, czytelnie podzielone i elegancko wykonane - tak w skrócie można opisać to, co się dzieje wewnątrz nowego Forda Mondeo.

Jeszcze kilka lat temu można było narzekać na małą ofertę silników, to się jednak mocno zmieniło. Po pojawieniu się napędów EcoBoost, każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Z Mondeo Ford idzie o krok dalej. Pod maską (po raz pierwszy w historii segmentu D) znajdzie się silnik o pojemności tylko 1.0l. Oprócz niego będzie też silnik spalinowy, wspierany przez elektryczny, który przyczynia się do mocnego obniżenia spalania w mieście. Ponadto nowe Mondeo otrzyma po raz pierwszy napęd na cztery koła.

Pod kątem multimedialnym, nowe Mondeo może się pochwalić 8-calowym, dotykowym ekranem. Całość naturalnie jest połączona z Ford SYNC. System dysponuje technologią dotykową, a ponadto działa za pomocą komend głosowych. Mondeo to samochód przyszłości. Zatem pozostawienie go bez internetu byłoby skazaniem na porażkę przed premierą. Model wyposażony jest więc w sieć bezprzewodową, do której można podłączyć do pięciu urządzeń.

Pod katem komfortu, nowe Mondeo może zaoferować kierowcy nie tylko elektrycznie sterowane siedzenia, ale także ustawienia kierownicy z funkcją pamięci. Jest też półautomatyczny system parkowania (wystarczy tylko nacisnąć pedał gazu, resztę robi już samochód).

Kiedy Ford wprowadzał ten model na rynek, samochód promowany był jako najbezpieczniejszy w gamie. Słowa te nadal są aktualne i Mondeo, jako pierwszy samochód, będzie posiadał poduszki powietrzne w pasach bezpieczeństwa, na tylnej kanapie. Podczas zderzenia ich objętość powiększy się pięć razy, dzięki czemu są wstanie absorbować jeszcze więcej energii, która zostaje wyzwolona przy zderzeniu i obniżyć do minimum skutki uboczne.

Nowy Ford Mondeo jako pierwszy model będzie sprzedawany na całym świecie z tym samym wyposażeniem i z tymi samymi jednostkami. Jedyny rynek z wyjątkiem w ofercie będzie stanowić Europa, gdzie oprócz limuzyny i hatchbacka, w sprzedaży znajdzie się także kombi. Do oficjalnej sprzedaży pod koniec 2013 pozostało jeszcze trochę czasu, także można się na pewno spodziewać kilku nowości i udoskonaleń.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Kubiś - 2012-10-05 05:00:26
Muszę przyznać że kawał dobrej roboty zrobił Ford. O ile dotychczas na tą markę nie zwracałem zbytnio uwagi teraz musze przyznać że design mają zajebisty. Wnętrzę też fajne. Szkoda tylko że zdjęcia nie można powiększyć

Paweł Robert Kostecki - 2012-09-30 22:52:17
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mondeo-w-kierunku-premium

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt