Alfa Romeo 4C - powrót do korzeni

Rozmiar tesktu A A A
-
Alfa Romeo 4C - powrót do korzeni
Ta włoska marka zawsze kojarzyła się zarówno ze sportowymi osiągami, jak też z nieosiągalnym dla konkurencji, zmysłowym designem. O ile aktualnie dostępne modele bez problemu radziły sobie z tym drugim, o tyle najnowsze dzieło 4C ma także zapewnić to pierwsze. Historia włoskiej marki jest pełna niepowtarzalnych modeli. Czy do tego grona dołączy także ten model?
Najnowsza Alfa Romeo nawiązuje do chlubnej historii modeli z literką C na końcu. Już w samym designie widać mocne akcenty, które zapoczątkował model 8C, debiutujący w 2003 roku. Wiąże się to przede wszystkim ze ścisłą współpracą Alfa Romeo oraz Maserati przy poprzednim modelu, jak też przy nowym 4C. Mimo, że w tym małym bolidzie nie zobaczymy mocnego, 450-konnego, 4.7l V8 (jak w popularnym 8C), masa samochodu została na tyle zredukowana, że na 1 KM przypada nie całe 4 kg. Dzięki temu nawet przy słabszym silniku, o pojemności 1,7l, przełożenie mocy na osiągi jest rewelacyjne.Długość nowego modelu Alfa Romeo 4C, to mniej niż 4m. Ponadto konstrukcję wyróżnia spore 2 metry szerokości oraz tylko 1.18m wysokości. Mimo niedużej długości, rozstaw osi wynosi 2.4m. Samochód swój debiut będzie świętować na najbliższych targach w Genewie, gdzie udostępniona będzie pełna jego specyfikacja.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-02-22 08:50:32
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Alfa-Romeo-4C-powrot-do-korzeni

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2023 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt