Volvo zaprezentowało ostatniego członka rodziny 90

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo zaprezentowało ostatniego członka rodziny 90
Szwedzki producent Volvo pokazał ostatniego przedstawiciela rodziny 90. Jest nim nowy V90 Cross Country. Pojazd ten wcześniej znany jako XC70 został wprowadzony do oferty 20 lat temu, tworząc przy okazji całkowicie nowy segment samochodów użytkowych. Pomysł Volvo się przyjął, a na rynku już każdy liczący się producent ma podobny samochód w ofercie. Volvo V90 Cross Country seryjne wyposażone będzie w napęd na cztery koła, do tego dochodzi zwiększony prześwit wynoszący aż 21 cm. Podstawową jednostką napędową pod maską będzie wysokoprężna jednostka D4 o mocy 190 KM. W ofercie znajdzie się także mocniejszy diesel D5 o mocy 235 KM. Klienci będą mogli wybierać także pomiędzy dwoma silnikami benzynowymi T5 254 KM oraz T6 320 KM. Samochód osadzony będzie na dużych felgach od 18 do 21 cali. Mimo pokrewieństwa z modelem V90, wersja Cross Country otrzyma całkowicie inne ogumienie. Idealnie sprawdzające się na gorszej jakości trasach. Liczący prawie 5m ( 4.94m ) długości Volvo V90 Cross Country będzie w stanie bez problemu ciągnąć przyczepę o wadze od 2200 kg do 2500 kg. Polskie ceny wraz z pełną specyfikacją pojawią się niebawem.


Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-09-15 18:56:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-zaprezentowalo-ostatniego-czlonka-rodziny-90

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt