Marczyk w Skoda Fabia R5 zwycięzcą I rundy RSMP

Rozmiar tesktu A A A
-
Już po raz 47 odbył się rajd Świdnicki-Krause, rywalizacja zaliczana jest do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Był to pierwszy wyścig tej serii w tym roku. Pierwsze miejsce zajął zespół Skoda Polska R5 składający się z kierowcy Mikołaja Marczyka i pilota Szymona Gospodarczyka. Za nimi ze stratą 11,6 sekundy w Ford Fiesta R5 dojechali Marcin Słobodzin i Kamil Kozdroń. Ostatnie miejsce na podium ze stratą 37,5 sekund zdobył zespół Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Ford Fiesta R5. Rajd składał się z 9 oesów, z czego siedem wygrał zwycięzca rajdu 23 letni łodzian Mikołaj Marczyk. Pozostałe dwa osy padły łupem Słobodziana. Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zaplanowana została na dni 31 maja – 2 czerwca w Rajdzie Nadwiślańskim.