Strona korzysta z plikĂłw cookies w celu realizacji usĹug i zgodnie z PolitykÄ PlikĂłw Cookies. MoĹźesz okreĹliÄ warunki przechowywania lub dostÄpu do plikĂłw cookies w Twojej przeglÄ darce.X
Już po raz 47. odbył się Rajd Świdnicki-Krause — rywalizacja zaliczana do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to pierwsza runda tegorocznego sezonu. Pierwsze miejsce zajął zespół Skoda Polska Motorsport w składzie kierowca Mikołaj Marczyk oraz pilot Szymon Gospodarczyk. Drugie miejsce, ze stratą 11,6 sekundy, zajęli Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń jadący Fordem Fiesta R5. Ostatnie miejsce na podium, ze stratą 37,5 sekundy, wywalczyła załoga Tomasz Kasperczyk i Damian Syty, również w Fordzie Fiesta R5.
Rajd składał się z dziewięciu oesów, z których aż siedem wygrał triumfator zawodów — 23-letni łodzianin Mikołaj Marczyk. Pozostałe dwa odcinki specjalne padły łupem Słobodziana. Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca podczas Rajdu Nadwiślańskiego.