Nowy samochód koreańskiej marki Hyundai napędzany wodorem

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy samochód koreańskiej marki Hyundai napędzany wodorem
Przyszłość rynku samochodowego nie jest jeszcze pewna przynajmniej jak chodzi o paliwo przyszłości. Oprócz elektrycznie napędzanych samochodów na popularności zaczyna zdobywać wodór. Hyundai to jedna z niewielu marek na świecie, która posiada pojazdy w jednej jak też drugiej technologii. Pierwszym modele Hyundai był Hyundai ix35 Fuel Cell wprowadzony w 2013 roku, który nie zyskał jednak wielkiej popularności. Można za two winić dosyć wczesnym pojawieniem się auta na rynku oraz niemal całkowitym brakiem infrastruktury do tankowania takich aut.


Fot. Hyundai

Nowy model Hyundai na wodór tak jak pierwszy model będzie należał do segmentu SUV. Pojazd wyróżnia odważny futurystyczne design. Zbliżoną stylistykę mogliśmy oglądać już w tym roku w Genewie w modelu koncepcyjnym Hyundai FE Concept.. Wnętrze auta wystrojone jest bardzo luksusowo widać że ten model ma być przełomowym autem. Nowy Hyundai posiada zdecydowanie zwiększony zasięg niż jego poprzednik. Na jednym tankowaniu można przejechać nawet do 800 km. Silnik generuje maksymalną moc 163 KM. Dzięki nowym rozwiązaniom obniżona została minimalna temperatura w jakiej odpala silnik. Nowa wartość to nawet -30 stopni.

Fot. Hyundai

Premiera samochodu zaplanowana została na 2018 rok. Najnowszy samochód z napędem wodorowym zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Najpierw auto oferowane będzie wyłącznie w Korei, potem auto pojawi się w Ameryce Północnej oraz Europie. Nowe auto to część planu, która przewiduje że grupa Hyundai ( Hyundai, Kia, Genesis ) do 2020 roku będzie posiadać na rynku aż 31 ekologicznych modeli. Kolejna premiera w tej grupie samochodów to ledwie co zaprezentowany miejski SUV Kona. Wersja elektryczna oznaczona będzie jako Hyundai Kona EV. Samochód ma posiadać zasięg nawet 390 KM na jednym naładowaniu, auto pojawi się już w następnym roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-08-26 14:49:22
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-samochod-koreanskiej-marki-Hyundai-napedzany-wodorem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt