Dwa nowe modele przetestowane przez Euro NCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Dwa nowe modele przetestowane przez Euro NCAP
Niezależna organizacja Euro NCAP, która testuje samochody pod kątem bezpieczeństwa, tym razem zaprosiła do swoich hall dwa nowe samochody. Jeden z nich to mały miejski Hyundai, zaś drugi to przedstawiciel segmentu premium Mercedes C Klasa. Niespodzianek nie było oba modele spełniły oczekiwania, które zostały im powierzone.


Fot. Euro NCAP

Hyundai i10 zdobył w sumie 4 z 5 gwiazdek. Mały miejski samochód, mimo swoich nie wielkich wymiarów zaprezentował się bezpiecznie, gwarantując pasażerom dorosłym odpowiedni poziom bezpieczeństwa, osiągając 79%. Także, wypadek z małymi dziećmi na pokładzie w fotelikach nie było przeszkodą dla tego samochodu, uzyskując 80%. Koreański producent nie zapomniał także o pieszych, zdobywając pod katem ich bezpieczeństwa 71%. Zainstalowane systemy bezpieczeństwa aktywnego zostały przez organizacje ocenione na 56%.

Fot. Euro NCAP

Testowana przez Euro NCAP Mercedes C Klasa swój żywot zakończyła 5 z 5 gwiazek. Wysoko ocenione zostało bezpieczeństwa osób dorosłych znajdujących się w samochodzie. Całkowity wynik wyniósł 92%. Nie dużo gorzej spisał się samochód przy zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom w fotelikach, osiągając 84%. Mercedes zadbał także o wysoki poziom pod kątem uchronienia pieszych, zbierając w tej dziedzinie dobre 77%. Dodatkowe nagrody w kategorii systemów bezpieczeństwa model otrzymał za swój system PRE-SAFE oraz system asystenta uwagi kierowcy. Wraz z tymi systemami wynik końcowy samochód osiągnął z wynikiem 70%.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-05-20 22:03:07
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Dwa-nowe-modele-przetestowane-przez-Euro-NCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt