Forum - Porady - Techniki jazdy:

Drifting

Autor
Tre��

2010-05-04 23:17:52
Zastanawia mnie od pewnego czasu, jaki, poza estetycznym, jest sens driftingu. Na początku sądziłem, że jedzie się szybciej po zakręcie, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości, bo gdyby tak było, to w F1 zapewne jeździliby bokiem bez przerwy.

Chociaż może to zależy tylko od nawierzchni. W F1, WTCC, DTM, NASCAR jeżdżą z pełną przyczepnością, za to w WRC tylko bokiem.

A Wy jak sądzicie?

2010-05-05 14:41:08
Witaj, przez fanów drifting jest traktowany jak sztuka. Jest to niesamowicie trudna sztuka prowadzenia pojazdu. Nie chodzi tutaj o szybkość pokonywania zakrętów bo najszybciej jeżdzi się z pełną przyczepnością. Drifting porównałbym do alpejskiego slalomu, nie jest to najszybsza technika zjazdu ale za to efektowna i trudna technicznie. Jak to mówią na "krechę" każdy może zjechać, tak samo jest w przypadku jazdy samochodem.

2010-08-02 21:12:57
Dokładnie - ja bym z kolei zrobił porównanie do innej dziedziny... skateboardingu - co to za sztuka zjechać po zjeździe dla niepełnosprawnych lub przeskoczyć schody, co jest najszybszą formą? Grind po barierce to prestiż.

A umiejętność driftingu to nie sztuka wchodzenia w poślizg, ale jak już w ten poślizg wpadniesz - to sztuka driftingu pomaga z niego wyjść. Obejrzyj film "Autka" - gdyby w ostatnim wyścigu Zyzgak MC Queen nie driftował to pożegnał ze zwycięstwem w wyścigu.

Wielu wypadków by nie było gdyby w obliczu poślizgu kierowcy stosowali drift zamiast jazdy na pałę w drzewo lub dachowania w rowie.
 

Dodaj twoją odpowiedź˝

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść:

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum eGazety mó-samochód.pl.Giełda
Cena: 0.00 zďż˝
© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt