Sebastian Ogier po raz piąty z rzędu mistrzem WRC

Rozmiar tesktu A A A
-
Sebastian Ogier po raz piąty z rzędu mistrzem WRC
Francuski kierowca Sebastian Ogier może cieszyć się po raz piąty z rzędu z tytułu mistrza WRC. Dzięki temu tytułu jest teraz drugi najbardziej odznaczonym kierowcą w tej serii wyścigowej. Pierwszym z 9 tytułami pozostaje Sebastian Loeb. Poprzednie sezony kierowca ten występował w barwach Volkswagen. Jednak po wycofaniu się niemieckiego zespołu z tej serii wyścigowej. Francuz dołączył do brytyjskiego M-Sport, dzięki czemu samochód amerykańskiej marki Ford stanął ponownie na podium po 36 latach. Ostatnio miało to miejsce w 1981, kierowcą był wtedy Fin Ari Vatanen w Ford Esport RS1800. Oprócz francuza świętować mógł także Brytyjczyk Elfyn Evans, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji WRC. Do zakończenia sezonu pozostał jeszcze jeden wyścig w Australii.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-30 16:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Sebastian-Ogier-po-raz-piaty-z-rzedu-mistrzem-WRC

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt