Nowe przedświąteczne testy EuroNcap

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe przedświąteczne testy EuroNcap
Tym razem niezależna organizacja EuroNcap otrzymała aż 15 samochodów do przetestowania pod względem bezpieczeństwa. 14 z nich bez większych problemów uzyskało 5 gwiazdek. Jednak pośród białych owieczek znalazła się jedna czarna. Model Dacia Lodgy uzyskała zaledwie 3 gwiazdki, licząc się jedynie w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci (jednak ze swoim wynikiem 77% również i tutaj uplasował się na szarym końcu). Pod kątem systemów bezpieczeństwa samochód otrzymał cios poniżej pasa, uzyskując zaledwie 29%.


Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kierowcy, spośród 5-gwiazdkowych modeli, najniższą notę - 91% - otrzymał Ford Fiesta oraz Subaru Forester. Zaś najwyższą, 96%, Opel Mokka i Hyundai SantaFe.

Najbezpieczniej jest przewozić dzieci w Seacie Leonie, który otrzymał w tej dziedzinie 92%. Drugie miejsce od końca, po wspomnianej Dacii, zajął Fiat 500L, z wynikiem minimalnie lepszym od Lodgy - 78%.

Najbezpieczniejszym samochodem podczas zderzenia z pieszym okazał się Subaru Forester, który otrzymał wynik 73%. Najbezpieczniejsze systemy znajdują się w Volvo V60 PlugInHybrid, Oplu Mokka, Mitsubishi Outlanderze oraz Fordzie Kuga. Wszystkie te modele otrzymały notę 100%

Poniżej znajduję się cała tabelka z wynikami testów


ModelGwiazdkiDorośliDzieciPiesiSystemy
bezpieczeństwa
Dacia Lodgy372%77%44%29%
Fiat 500L594%78%65%71%
Ford Fiesta591%86%65%71%
Ford Kuga594%86%70%100%
Hyundai SantaFe596%89%71%86%
Mercedes Benz A593%81%67%86%
Mitsubishi Outlander594%83%64%100%
Opel Mokka596%90%67%100%
Range Rover591%84%63%86%
Seat Leon594%92%70%71%
Seat Toledo594%80%69%71%
Skoda Rapid594%80%69%71%
Subaru Forester591%91%73%86%
Volvo V60 PlugIn Hybrid593%83%65%100%
VW Golf594%89%65%71%
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-11-30 14:20:35
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Nowe-przedswiateczne-testy-EuroNcap

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda





© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt