Seat Leon Cupra, prawdziwy sportowiec w niedużej cenie

Rozmiar tesktu A A A
-
Seat Leon Cupra, prawdziwy sportowiec w niedużej cenie
Ekscytujący sportowy design to od zawsze nieodłączny element tego kompaktowego modelu. Jednak wygląd to nie wszystko w motoryzacji. Specjalna edycja Cupra do sportowego stylu dodaje jeszcze odpowiednie osiągi. Dzięki temu najnowsza odsłona Seata Leona posiada jedno jak i drugie. Do tego jako jeden z niewielu usportowionych modeli na rynku występuje w wersji 3, jak też 5 drzwiowej.


Już bardzo usportowiony design standardowej wersji Leona potrafi mocno zachwycić. Ostre i uwidocznione zakończenia to aktualny trend, który można odnaleźć w Seacie. Jednak aby jeszcze bardziej wyróżnić model Cupra, Hiszpański producent lekko przepracował niektóre z elementów. Tworząc tym samym idealne połączenie wysokich osiągów, zapakowane w kompaktowym samochodzie.

Fot. Seat

Najważniejszy element, które wyróżniają Seata Leona Cupra, to jego opcjonalne dwa silniki. Obie jednostki bazują na tym samym 2 litrowym silniku, jednak pierwszy z nich wytwarza moc 265KM, zaś drugi mocniejszy 280KM. Obie konstrukcje wyposażone są standardowo w system Start&Stop, co odpowiednio zmniejsza ich wartości spalania w mieście. Przyspieszenie w słabszej jednostce napędowej pozwala na zobaczenie pierwszej 100km/h w zaledwie 6 sekundach, druga z nich potrzebuje o 0,1 sekund mniej. Wersję 5 drzwiową można także wyposażyć w automatyczną skrzynie DSG, dopłata wynosi 8 tyś zł.

SilnikMocCena 3-drzwiowaCena 5-drzwiowa
2.0 TSI265 KM107 700 zł112 900 zł
2.0 TSI280 KM109 200 zł114 400 zł

Fot. Seat

prócz wysokich osiągów, mocnych silników Leon Cupra to także bardzo wysoko wyposażona wersji tego modelu. Oprócz standardowych LEDowych świateł, które są nieodłącznym elementem tego samochodu i jednym z tych, które nadają mu ten agresywny unikatowy styl na pokładzie samochodu znalazły się także: diodowe oświetlenia wnętrza, tempomat, sportowe fotele adaptacyjne zawieszenie, czy też system multimedialny Media System Plus z 5,8 calowym kolorowym ekranem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-09-30 06:07:25
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Seat-Leon-Cupra--prawdziwy-sportowiec-w-nieduzej-cenie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt