Mało gwiazdek nie musi oznaczać że samochód jest z Chin

Rozmiar tesktu A A A
-
Mało gwiazdek nie musi oznaczać że samochód jest z Chin
Organizacja pozarządowa badająca bezpieczeństwo samochodów ogłosiła nowe wyniki. Swój żywot pod murem zakończyło 15 najnowszych modeli pojazdów dostępnych na Europejskim rynku. Do testu stawiły się Mercedes-Benz GLC, Jaguar XF, Renault Talisman, BMW X1, Infiniti Q30, Opel Astra, Jaguar XE, Renault Megane, MINI Clubman, Kia Optima, Lexus RX, BMW Z4, Kia Sportage, Nissan Navara oraz Lancia Ypsilon. Domeną samochodów z bardzo słabą, a czasem nawet nikłą ochroną pasażerów dotychczas należała głównie do pojazdów Chińskich. Producenci z dalekiego wschodu jednak wzięli sobie to do serca i mocno podnieśli bezpieczeństwo swoich samochodów. Nie można tego powiedzieć po włoskiej marce Lancia. Ich najnowszy produkt Ypsilon, który produkowany jest w Polsce. Zanotował najsłabszy wynik od lat, aż dwie gwiazdki. Włoski produkt uratował wyłącznie dobry wynik w zakresie bezpieczeństwa młodych pasażerów.


Fot. Euro NCAP

Jedenaście modeli zdobyło pełne pięć punktów, dwóm samochodom przyznano cztery gwiazdki, jeden zdobył trzy gwiazdki oraz jeden już wspomniany tylko albo aż dwie gwiazdki. Drugi testowany samochód produkowany w Polsce, model Astra który zjeżdża z taśm w polskich zakładach Opla w Gliwicach. Należy do grona samochodów z pięcioma gwiazdkami. Najlepszymi wynikami podczas ostatnich testów może pochwalić się Mercedes GLC. Pozostałe pojazdy z grona pięciogwiazdkowego to Jaguar XF, Renault Talisman, BMW X1, Infiniti Q30, Opel Astra, Jaguar XE, Renault Megane, Kia Optima, Lexus RX, Kia Sportage.

Fot. Euro NCAP

W gronie samochodów 4 gwiazdkowych znalazły się MINI Clubman oraz Nissan Navara. Dla pierwszego z tych dwóch samochodów może to być raczej słaby wynik. Kolejny model z grupy BMW z nie najlepszym wynikiem to BMW Z4. Samochód zdobył tylko trzy gwiazdki. Wypadł przy tym zdecydowanie gorzej niż konkurencyjny model z Japonii, który był testowany kilka miesięcy temu. Na samym dnie znalazł się model z Włoch, drugi samochód testowany, który produkowany jest w Polsce. Konstrukcyjnie podobny do modelu Fiata 500, zdobył tylko dwie gwiazdki. Pojazd przepadł w każdej kategorii za wyjątkiem ochrony młodych pasażerów.

Fot. Euro NCAP

ModelIlość gwiazdekDorośliPiesiSystemy
Mercedes Benz GLC595%89%82%71%
Jaguar XF592%84%80%83%
Renault Talisman586%84%68%76%
BMW X1590%87%74%77%
Infiniti Q30584%86%91%81%
Opel Astra586%84%83%75%
Jaguar XE592%82%81%82%
Renault Megane588%87%71%71%
MINI Clubman490%68%68%67%
Nissan Navara479%78%78%68%
Kia Optima589%86%67%71%
Lexus RX391%82%79%77%
BMW Z4569%61%91%46%
Kia Sportage590%83%66%71%
Lancia Ypsilon244%79%64%38%
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-05 11:50:25
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Malo-gwiazdek-nie-musi-oznaczac-ze-samochod-jest-z-Chin

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda





© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt