Volkswagen z nowym wyścigowym Golfem

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen z nowym wyścigowym Golfem
Najbardziej popularny model niemieckiego producenta Volkswagen można znaleźć w wielu odsłonach nadwozia oraz zastosowania. Od nowego sezonu wyścigowego pojawi się kolejna. Golf który został specjalnie utworzony w zgodzie z licencją serii wyścigowej TCR. Mimo że samochód jest na razie wyłącznie konceptem już aktywnie bierze udział na torach wyścigowych. Bardzo udany debiut na torze Red Bull w Austrii mógł świętować koncept Golf TCR. Podczas drugiego wyścigu samochód zajął drugie miejsce. Kierowcą był Hiszpan Pol Rosell. Do końca sezonu tej serii odbędą się jeszcze cztery wyścigi.


Fot. Volkswagen

Volkswagen Golf TCR bazuje na najnowszej generacji modelu Golfa. Wizualnie otrzymał wiele modyfikacji, które powoduje że nie tylko wygląda bardziej sportowo, ale także ma zdecydowanie lepsze właściwości aerodynamiczne wobec swojej ulicznej wersji. Pod maską modelu przygotowanego specjalnie do serii TCR siedzi 330 konna jednostka napędowa o maksymalnym momencie obrotowym 410 Nm. Czterocylindrowa jednostka zarządzana będzie przez dwusprzegłową przekładnie DSG, z łopatkami umieszczonymi za kierownicą. Nowy Golf opracowywany był mocno we współpracy z marką Seat, a tego producenta owocem stał się Seat Leon Cup Racer.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-07-13 21:48:59
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Volkswagen-z-nowym-wyscigowym-Golfem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt