107 - Bliźniak idzie własną drogą

Rozmiar tesktu A A A
-
107 - Bliźniak idzie własną drogą
Znany jako jeden z międzynarodowego Trio - 107 - przeszedł właśnie ewolucję, konsekwentnie stosowaną przez producenta w całej flocie. W tym małym modelu położono nacisk na lepsze przystosowanie do miasta, aby zaspokoić wśród klientów głód wolności i niezależności.


Według obserwacji Peugeota, małe konstrukcje są brane pod uwagę głównie gdy chodzi o drugie lub trzecie auto w rodzinie. Jednak 107 na tle konkurencji wyróżnia się z tym, że bardzo często jest wybierany również przez kobiety oraz singli.

Styl

Mimo, że zmiany w wyglądzie tego modelu są subtelne, projektanci poświęcili tematowi bardzo wiele uwagi.

Nie ma zmian w wymiarach bryły, jednak gdy popatrzymy na przód, zaczynamy widzieć różnice. Wyrazisty profil maski, dwukolorowe logo lwa i miejsce na tablicę rejestracyjną podniesione do centrum grilla, w którym uważni obserwatorzy poczynań Peugeota słusznie zauważą interpretację sławnego "latającego" plastra miodu. Mamy zatem spełnienie zapowiedzi danych przez model 208, który obiecał wpływać designem na całą flotę.

Reflektory przednie są wyraźnie szersze. Zyskały nawet dwukolorowe ramki współgrające z logo na masce, a w opcji można się spodziewać chromowych lamp przeciwmgielnych. Wedle sprawiedliwości tylne lampy też mają obwódki, tyle, że czerwone.

Dodatkowo w dolnym pasie wozu umieszczono 3 listwy bezpieczeństwa - w centrum i na każdym z boków. Mają dekorować i zabezpieczać nadwozie w przypadku drobnych błędów kierowcy.

Dla radości zmysłów

Nową kolorystykę wnętrza nazwano "Mistral", a tapicerkę "Manhattan". Aby zrozumieć, o co chodzi, wypada zajrzeć do środka. Do tego dwu-materiałowe, czarne obicia drzwi i deski rozdzielczej.

W 107 można mieć zarówno "po prostu" zestaw audio z CD, jak też audio PC Bluetooth CD z gniazdem USB i obsługą MP3 - to, co zwykle spotykamy tylko w wyższych segmentach. W obydwu przypadkach mamy o 2 dodatkowe głośniki więcej, niż w poprzedniku.

Funkcjonalność

Wybór jest mało skomplikowany. 2 poziomy wykończenia, nadwozie 3 i 5-drzwiowe, 68-konny silnik 1.0 i dwie 5-biegowe przekładnie: manualna oraz twotronic z manetkami zmiany biegów. Dla komfortu kierownicę i lewarek obszyto skórą.

107 jest teraz bardziej ekologiczny, wydzielając zaledwie 99g (manual) i 104 (twotronic) - CO2 na kilometr oraz ekonomiczny, spalając odpowiednio 4,3 i 4,5l/100 km.

Drogie Panie...

W Marcu 2012 nowy 107 dumnie wtoczy się na rynek. Z tej okazji na płeć piękną będzie czekać limitowana seria ENVY, w śliwkowym kolorze "Plum", którym będzie obdarzony lakier, przeszycia i elementy deski rozdzielczej.

Żeby było jeszcze bardziej wyjątkowo, seria będzie się wyróżniać aluminiowymi nakładkami na progi i specjalną plakietką, a wewnątrz składanym wieszakiem na damską torebkę.

Aby wyczerpać wszelkie możliwości...

...warto dodać. że ktoś lubi ten model jeszcze bardziej, może zamówić do niego takie dodatki, jak:

- Felgi ze stopu metali lekkich,
- Chromowane nakładki na progi,
- Dywaniki z logo,
- Chowany panel nawigacji, kompatybilnej z Iphonem oraz Ipodem,
- Środkowy podłokietnik ze schowkiem,
- Boks na dach, do przewożenia rowerów, nart itd.

Ambicje

Do końca 2011r wypuszczono w świat 665.000 sztuk modelu 107, ale pojawienie się nowej wersji ma rozpoczynać nowy etap w jego historii. Ten oto ma za zadanie rozepchać się łokciami na rynku małych aut. Aby nie być gołosłownym i ułatwić "młodemu" zadanie, Peugeot powiększył mu rynek zbytu do 48 państw (o 16).
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-02-07 08:35:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/107-Blizniak-idzie-wlasna-droga

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt