Genewa na sportowo - nowa Civic Type-R

Rozmiar tesktu A A A
-
Genewa na sportowo - nowa Civic Type-R
Jedną z premier japońskiego producenta samochodów podczas targów w Genewie będzie nowa odsłona kompaktowego Civic w wersji sportowej. Tym także krokiem, Type-R powraca na rynek światowy, którego musiał opuścić z przyczyn regulacji emisji dwutlenku - normę którą mocno przekraczał. Dużo ilość szczegółów jak na razie Honda nie udostępniła i zapewne dowiemy się dopiero 3 marca.


Pod maską nowego Civic Type-R znajdzie się nowa turbodoładowane jednostka o pojemności 2 litrów wykonana w technologi VTEC. Wiemy jak na razie tylko że maksymalna prędkość, jaką może uzyskać samochód z tym silnikiem wynosi 270 km/h. Zaś całą moc napędu przekazywana będzie wyłącznie na przednią oś.

Fot. Honda

Stylistycznie, samochód otrzyma dużo nowych elementów, które go wyróżnią z pośród innych Civiców. Zmiany nie mają jednak tylko przyczynić się do pokazania bardziej sportowej i atletycznej sylwetki, ale dzięki nim nowy Type-R zmniejszył swój opór co pozytywnie przenosi się na osiągi. Za chłodzenie wielu elementów wyczynowego samochodu odpowiadają modyfikacje w nadwoziu, które mają na celu przeprowadzenie chłodnego powietrza przez wywietrzniki i kanały do mocno nagrzewających się elementów.

Fot. Honda

Civic Type-R otrzymał między innymi nowy przedni zderzak, któ©y ma na celu zniwelować wszystkie turbulencje powietrzne przed samochodem, tak aby miały one jak najmniejszy wpływ na osiągi przednionapędowy Type-R. Nie mogło zabraknąć także hamulców marki Brembo o średnicy 350mm, które bezpiecznie schowane są za sportowymi 19” felgami aluminiowymi.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-11 20:36:56
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Genewa-na-sportowo-nowa-Civic-Type-R

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt