Lexus GS dołącza wizualnie do reszty rodziny

Rozmiar tesktu A A A
-
Lexus GS dołącza wizualnie do reszty rodziny
Aktualna generacja Lexusa GS pojawiła się na rynku w grudniu 2012 roku. W tym okresie dominowała jeszcze całkowicie odmienna stylistyka samochodów tego producenta. Dopiero rok później Lexus zaprezentował nowy wygląd swoich samochodów w koncepcyjnym modelu LF-NX. Od tego czasu kolejne pojazdy ze znaczkiem Lexus otrzymywały nową wprowadzaną na rynek stylistykę. Oprócz dołączenia wizualnie modelu GS do pozostałych modeli, samochód ten otrzymał nową turbodoładowaną jednostkę napędową.


Fot. Lexus

Nowa stylizacja z charakterystycznym i futurystycznym grillem bardzo dobrze wpasowuje się w szeroką linię nadwozia limuzyny segmentu E. Opływowa struktura zapewnia zarówno wizualnie jak też zgodnie z parametrami dynamiczne i sportowe osiągi samochodu. Stylizacja reflektorów wraz z światłami do jazdy dziennej nadają nadwoziu nowemu GS energii oraz dynamiki. Tylne światła poprzez swoją wydłużoną strukturę wizualnie powiększają samochód, zapewniając lepszą widoczność dla nadjeżdżających samochodów.

Fot. Lexus

Wnętrze jak przystało na samochody Lexusa jest bardzo proste i przestronne jednak z dużą dawką komfortu i przemyślanymi rozwiązaniami. Centralnie umieszczony 12,3 calowy ekran dotykowy pozwala zawsze mieć w oku kierowcy mapę lub inne aktualnie wyświetlane informacje. Pod nim znajduje się duży analogowy stylistycznie wpasowany do wnętrza zegar. Umieszczony centralnie wskaźnik czasu wyposażony został w moduł GPS. Pozwala to systemowi pokładowemu w zależności od strefy geograficznej w jakiej znajduje się samochód automatycznie przestawiać zegarek. Tak aby zawszy była pokazywana aktualna godzina.

Fot. Lexus

Do rodziny mocnych jednostek dołącza dwulitrowy turbodoładowany silnik. Parametry jednostki wyglądają następująco: pojemność 2.0l, moc 245KM, napęd na tylną oś, 8-biegowa automatyczna skrzynia, 350 Nm oraz średnie spalania na poziomie 7.9l. Oprócz nowej jednostki odświeżona zostanie także V6, która teraz będzie generowała moc 317 KM oraz 380 Nm, w niej także znajdzie się nowa 8 biegowa automatyczna przekładania.

Fot. Lexus

Lexus wprowadza do nowego GS swój innowacyjny system bezpieczeństwa w nowej odsłonie Safety System+. Rozwiązanie to będzie opcjonalnie montowane w samochodach, a zaawansowany system bezpieczeństwa będzie zawierał takie rozwiązania jak: automatyczne hamowanie przed pojawiającymi przeszkodami na ulic, monitorowania martwego pola, ostrzeganie o opuszczeniu toru jazdy oraz automatyczną korekcją jazdy czy też automatycznie ustawiające się ułożenie świateł.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-16 12:37:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Lexus-GS-dolacza-wizualnie-do-reszty-rodziny

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt