Audi A8 - sportowy luksus z nowym trendem

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi A8 - sportowy luksus z nowym trendem
Flagowy model niemieckiego producenta samochodów, podczas 65 targów IAA we Frankfurcie, zostanie zastąpiony przez nowy, jeszcze bardziej luksusowy z tej serii limuzyn. Podczas projektowania czwartej generacji A8 widać, że położono duży nacisk na wydobycie sportowego ducha z dostojnego sedana. Także pomyślano o nowościach, takich jak kierunkowskazy Matrix LED, które być może, podobnie jak światła do jazdy dziennej, zapoczątkowane przez R8, zostaną trendem motoryzacyjnym.
Audi A8 to synonim niemieckiej solidności, luksusu i innowacji. Także te cechy niemiecki producent starał się wbudować w nową odsłonę tego modelu. Za solidność w mierzącej 5,14m długiej limuzynie, odpowiadać będzie jeszcze bardziej udoskonalona technika ultralekkiej budowy samochodu, dzięki czemu waga masywnego A8 będzie wynosić tylko 1830 kg. Pozostałe parametry pojazdu, to 1,95m szerokości oraz 1,46 wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,99m. W wersji L, zarówno długość, jak też rozstaw osi, rośnie o 13cm.Znakiem rozpoznawczym nowej generacji A8, zostaną nowoczesne i jedyne w swoim rodzaju światła Matrix LED. Różnica wobec tradycyjnych migających kierunkowskazów to fakt, że teraz będą wizualnie wskazywać, gdzie samochód zamierza skręcać. Każdy z przednich reflektorów składa się z dodatkowych 18 diodek LED, w tylnych zastosowano 24 sztuki. W ciągu 150 ms świecą się wszystkie z nich, zaś ich bieg zaczyna się od wewnątrz samochodu, w kierunku zewnętrznym. Po 250 milisekundach świecą one w pełni, po czym gasną i cała procedura zaczyna się od nowa.Trendy trendami, jednak jeżeli chodzi o Audi, to jednym z najważniejszych elementów jest to, co znajduje się pod maską. W opcji nowych napędów, do dyspozycji będzie także bardziej ekologiczna, hybrydowa odmiana.

SilnikMocMoment obrotowySkrzynia biegówPaliwoDostępne
3.0 TFSI290 KM420 Nm8-biegowa tiptronicBenzynaA8, A8 L
4.0 TFSI420 KM600 Nm8-biegowa tiptronicBenzynaA8, A8 L
4.0 TFSI520 KM650 Nm8-biegowa tiptronicBenzynaS8
6.3 FSI500 KM625 Nm8-biegowa tiptronicBenzynaA8 L W12
2.0 TFSI245 KM480 Nm8-biegowa tiptronicBenzynaA8 Hybrid, A8 L Hybrid
3.0 TDI quattro250 KM550 Nm8-biegowa tiptronicDieselA8, A8 L
3.0 TDI clean diesel250 KM550 Nm8-biegowa tiptronicDieselA8, A8 L
4.2 TDI quattro350 KM800 Nm,8-biegowa tiptronicDieselA8, A8 L


W przypadku Audi A8 można powiedzieć, że każdy z modeli to indywidualny egzemplarz. Większość elementów, które znajdują się w samochodzie, jest wykonywanych ręcznie. Świadczy to o zamiłowaniu do szczegółów. Wnętrze otrzymało kilka nowych materiałów dekoracyjnych, np. listwy z topolowej, czy też jesionowej czeczoty. Dla wygody i poprawienia komfortu, przednie siedzenia mogą być wentylowane oraz z wbudowanym mechanizmem do masażu. Z tyłu samochód może być wykonany z opcją dwóch siedzeń oraz środkowej konsoli, w której może znajdować się przykładowo lodówka. Opcjonalnie dostępna jest także 4-strefowa klimatyzacja oraz system kinowy dla tylnych dwóch siedzeń.Wraz z wprowadzeniem flagowego modelu, producent musi pokazać najnowsze osiągnięcia technologiczne, nie tylko pod względem infotainment, ale także systemów wspierających bezpieczeństwo i właściwości jezdne. Technologie ostrzegania o tym, że opuszcza się pas, czy też odpowiadające za utrzymywanie odległości do poprzedzającego samochodu, nie robią w przypadku tego pojazdu wrażenia. Dla poprawienia uwagi kierowcy na ulicy, wprowadzony został do tego modelu wyświetlacz head up. Pokazuje on najważniejsze informacje na przedniej szybie tak, aby wszystko było na oku. Audi A8 będzie także posiadał opcję wyposażeniową, przydatną na polskich lokalnych drogach - system wykrywający przechodniów nawet w nocy.

Pierwsze nowe A8 pojawią się w listopadzie. Samochód na niemieckim rynku w wersji podstawowej będzie zaczynać się od 74,5 tyś Euro.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-09-04 18:47:03
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-A8-sportowy-luksus-z-nowym-trendem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt