Fabia debiutuje w Paryżu jako hatchback oraz kombi

Rozmiar tesktu A A A
-
Fabia debiutuje w Paryżu jako hatchback oraz kombi
Nowa Skoda Fabia początkowo zaprezentowana została wyłącznie jako wersja hatchback, jednak tuż przed rozpoczęciem się samych targów do grona tej rodziny dołączył, kombi. Dzięki temu Fabia kontynuuje swoją gamę nadwozi, także w trzeciej generacji. Oprócz mocnych akcentów ekologicznych, samochód także zmienił się nie do rozpoznania stylistycznie wobec poprzedniego modelu.


Fot. Skoda

Nowa Skoda Fabia czerpie swoją nową i wyrazistą linie z przedstawionego w Genewie modelu koncepcyjnego Vision C. Energiczność, dynamiczność i uniwersalność tego miejskiego samochodu widać w każdy detalu. Rozpoczynając na nowej masce samochodu, kończąc na bagażniku hatchbacka/kombi. Mocnym elementem designu jest także lekkość budowy samochodu. Dzięki temu zdecydowanie więcej miejsca znalazło się dla pasażerów jak też bagaży.

Fot. Skoda

Skoda mimo mocnej zmiany designu zewnętrznego zapożyczył wnętrze prawie w całości od ostatnich nowych zaprezentowanych modeli. Mimo to czuć nutę świeżości w nowych rozwiązaniach, które znalazły się w modelu. Duży nacisk położono przede wszystkim na bezpieczeństwo, wyposażając samochód w nowe rozwiązania znane z modeli z wyższych półek.

Fot. Skoda

Pod maską nowej Skody Fabii znajdą się nowe przepracowane jednostki napędowe, które nie tylko zapewniają lepsze właściwości jezdne ale także mocno obniżają ich zapotrzebowanie na paliwo. Najbardziej ekonomiczna jednostka w nowej Fabii to silnik 1.4 TDI z mocą 90 KM, w przypadku wersji z pięciobiegową manualną wynik ten oscyluje w granicach 3.4l. Odmiana z automatyczną 7 biegową DSG potrzebuje zaledwie 3.6l na 100km. Mocniejszy diesel z wartością 105KM o tej samej pojemności zamyka się w 3.5l. W przypadku benzynowych jednostek do wyboru pozostają 3 wersje, z czego najsłabsza o pojemności 1.0l i mocy 60KM dostępna jest wyłączenie w modelu hatchback. Pozostałe dwie jednostki to 1.0l TSI o mocy 75KM oraz 1.2 TSI o sile 110KM.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-10-03 07:50:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Fabia-debiutuje-w-Paryzu-jako-hatchback-oraz-kombi

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt