Volvo V90, 60 lat doświadczenia w jednym modelu

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo V90, 60 lat doświadczenia w jednym modelu
Już 18 lutego Volvo zaprezentuje swój najnowszy i największy kombi w ofercie. Samochód będzie się stylistycznie wzorował na modelu XC90. Nowy V90 został zaprojektowany zgodnie z 60 letnim doświadczeniem. Posiadanym przez szwedzkiego producenta w wytwarzaniu samochodów o nadwoziu kombi. Volvo był prekursorem tego segmentu i najbardziej udane przedstawiciele tego segmentu to właśnie samochody szwedzkiej marki. Dzięki takim modelom jak Volvo 245 oraz 850, Volvo stworzyło niezapomnianych i najbardziej przestronnych przedstawicieli tego segmentu.


Fot. Volvo

Wszystko rozpoczęło się od modelu Duett. Samochód został wprowadzony do produkcji w 1953 roku. Dzięki rewolucyjnemu nadwoziu, samochód od razu przypadł do gustu. Rewolucyjne nadwozie przyczyniło się, że samochód był tak samo komfortowy jak inne dostępne w tych czasach z dodatkową zaletą pakowności. Kolejny model Amazon, znany też jako Volvo 221 był dostępny zarówno jako wersja osobowa jak też dostawcza. To w tym modelu zastosowano po raz pierwszy dzieloną tylną klapę – podobny mechanizm jak w pierwszej generacji XC90.

Fot. Volvo

Volvo 1800 ES mimo nie dużego sukcesu sprzedażowego wyprzedził nieco epokę. Wyprodukowano zaledwie 8 tyś sztuk tego pojazdu, dzisiaj jest bardzo pożądanym modelem w kręgach kolekcjonerów. Był to pierwszy przedstawiciel popularnych dzisiaj kombi Shooting Break. Samochód swoją premierę miał w 1971 roku. Synonim stylistyki prawdziwego kombi, która przetrwała do dnia dzisiejszego zaprezentowana została w modelu Volvo 245. Charakterystyczny kanciasty design pojawił się w ofercie szwedzkiego producenta w 1974 roku. Był to także pierwszy seryjnie produkowany samochód z turbodoładowanym silnikiem.

Fot. Volvo

Model 960 to pierwszy samochód w ofercie Volvo z oznaczeniem V90. Jednak wyłącznie w połączeniu z sześciocylindrowym silnikiem. Kolejna ewolucja modelu miała oznaczenie 850. Rewelacyjne wykonanie, luksusowe wnętrze oraz pierwsze kombi produkowane seryjnie, które przyspieszało poniżej 7 sekund do 100 km/h. Kolejny etap w rozwoju kombi w Volvo to model V70 i jego wyżej zawieszona odmiana XC70. Nowy akapit w historii Volvo i nadwozia kombi napisany zostanie już 18 lutego. Wtedy zobaczymy czy Volvo pozostanie wierne tradycyjnemu kombi czy też spróbuje ponownie z popularnymi dzisiaj Shooting Breakami.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-02-12 08:50:02
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-V90--60-lat-doswiadczenia-w-jednym-modelu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt