Nowy Nissan Leaf z zasięgiem ponad 350 km

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Nissan Leaf z zasięgiem ponad 350 km
Nissan zaprezentował najnowszą generację w pełni elektrycznego modelu Nissan Leaf. Auto swój debiut świętowała na kilka dni przed targami IAA we Frankfurcie. Wobec poprzedniej generacji tego samochodu zobaczymy bardzo dużo zmian. Oprócz tych technologicznych, które pozwalają temu modelu przejechać na jednym naładowaniu nawet 378 km. Auto ma też zdecydowanie bardziej przyjazne nadwozie i mniej odstające od reszty rynku. Dzięki temu Nissan Leaf niemalże nie odróżnia się od swoich spalinowych kolegów. Co za tym idzie elektryczny pojazd nowej generacji może pochwalić się zdecydowanie bardziej eleganckim i dynamicznym wyglądem.


Fot. Nissan

Elektryczny zespół napędowy generują pokaźną moc 150 KM. Do tego wartość maksymalnego momentu obrotowego wynosi 320 Nm. Wprowadzany na początku model Nissan Leaf będzie mógł przejechać na jednym doładowaniu do 378 KM. Jest to wartość prawie dwa razy większa niż poprzedniej generacji. Jednak nie będzie to liczba finalna. Na następny rok zaplanowana jest droższa modelu, która ma być w stanie przejechać jeszcze więcej i przy większej mocy układu napędowego.

Fot. Nissan

Nowy Nissan Leaf korzystać będzie ponadto z dwóch nowych flagowych technologii Nissana. Jedna to system do autonomicznej jazdy ProPilot. Co prawda aktualna generacja jeszcze nie pozwala na dużo, jednak już teraz aktywnie wspiera kierowcę i pozwala na swobodniejszą jazdę jednym pasem ruchu na autostradzie. W ramach ProPilot dochodzi jeszcze ProPilot Park, ten system pozwoli kierowcy na swobodne parkowanie samochodu. W oferowanej w tym modelu wersji kierowca tylko daje znać kiedy chce parkować, a resztę robi już sam samochód. Od kręcenia kołami, aż do przyspieszania i hamowania. Drugie rozwiązanie e-Pedal pozwala przyspieszać i hamować wyłącznie za pomocą jednego pedału. Jak chcemy jechać szybciej wystarczy wcisną pedał mocniej w podłogę, a jak hamować delikatnie puszczać go.

Fot. Nissan

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-31 19:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Nissan-Leaf-z-zasiegiem-ponad-350-km

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt