Audi stawia na sztuczną inteligencję

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi stawia na sztuczną inteligencję
Samochody przyszłości niemieckiej marki premium Audi będą się uczyć. Aby osiągnąć ten cel producent zaciągnął do projektu kluczowych partnerem ze świata technologi. Premiera koncepcyjnego rozwiązania miała miejsce podczas targów technologicznych CES w Las Vegas. Partnerem w zakresie samo uczących się samochodów to Nvidia, z którą niemiecki producent już współpracuje już na innych płaszczyznach oraz Mobileye. Producent który specjalizuje się z procesorach przetwarzające informację z obrazów. Także z tą firmą niemiecki producent premium współpracuje już od jakiegoś czasu dostarczając kamery do takich modeli jak Q7, A4, A5 i nowego Q5. Audi przedstawił nowe rozwiązanie w aktualnie największym modelu Q7.


Samochód wyposażony został w kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli, która służyła do orientacji w terenie oraz w innowacyjny procesor Nvidia Drive PX 2. Na początku auto zostało sterowane przez kierowcę który w czasie prowadzenia uczył pojazd jak się poruszać. Potem samochód był już w stanie robić to samodzielnie bez potrzeby ingerencji kierowcy. Na tym jednak nie koniec gdy samochód zauważa przeszkodę automatycznie oblicza nową szybszą trasę aby trafić do celu. Zaprezentowane rozwiązanie przez niemieckiego producenta stanowi dalszy rozwój technologi, którą Audi przedstawił podczas konferencji w NIPS w Barcelonie. Wtedy jednak prezentacja odbyła się ze zdecydowanie mniejszym pojazdem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-06 13:29:07
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-stawia-na-sztuczna-inteligencje

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt