Autonomiczne samochody już na ulicach

Rozmiar tesktu A A A
-
Autonomiczne samochody już na ulicach
Nie USA lub technologicznie rozwinięty Europejski kraj, tylko relatywnie mały Singapur. Właśnie tam w ostatni czwartek ruszyły pierwsze autonomiczne samochody w podbój świata. W wyścigu o uruchomienie pierwszej autonomicznej taksówki przegrał także Uber, który najprawdopodobniej dopiero za nie całe dwa lata wprowadzi pierwszy autonomiczny samochód na ulice. Wszystko to dzięki pomyślnych negocjacji z tym niedużym krajem w ramach przeforsowania szybkich regulacji prawnych oraz nic nie mówiąca firma nuTonomy. Firma nuTonomy, która wystartowała niecałe dwa lata temu założona została przez dwóch studentów popularnego uniwersytetu technologicznego MIT. Tam zajmowali się robotyką oraz autonomiczną jazdą. Nauka nie poszła w las a pierwszymi przerobionymi samochodami wyposażone w nowy autonomiczny system jazdy zostały elektryczny Mitsubishi i-Miev oraz Renault Zoe.


Fot. nuTonomy

Mimo bardzo otwartego podejścia miasta-państwa jak na razie teren poruszania się samochodu ograniczony został wyłącznie do jednej dzielnicy na obszarze 6 km. Jeżeli samochody sprawdzą się obszar ten ma zostać powiększony. Aby zachęcić ludzi do nowych technologi oraz zdobyć odpowiednie argumenty i dane do dalszego rozwoju, przejazd jest całkowicie za darmo. Jeden z właścicieli Doug Parker przewiduje, że do końca 2018 roku ich lokalna sieć taksówkarska będzie działa na terenie całego Singapuru. Właścicielom niedużej firmy udało się to dokonać z czym walczą duże koncerny – regulacje prawne dzięki temu do historii motoryzacji przejdą jako pierwsi.

Fot. nuTonomy

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-08-30 21:54:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Autonomiczne-samochody-juz-na-ulicach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt