Ruch Toyoty dobije ceny ropy do dna

Rozmiar tesktu A A A
-
Ruch Toyoty dobije ceny ropy do dna
Podczas targów CES, przedstawiciele Toyoty zadeklarowały że udostępni wszystkie swoje patenty dotyczące technologi wykorzystania wodoru do wykorzystanie przez konkurencje za darmo do 2020 roku. Wiadomo, że ten rodzaj napędzania silników samochodów będzie w najbliższych latach prawdziwym powodem zmniejszenia, a w przyszłości rezygnacji z ropopochodnych paliw. Pojawienie się tak dużego gracza na rynkach paliw, jak też możliwość wyprodukowania paliwa w każdym kraju, który posiada dostęp do wody będzie oznaczało, że cena ropy będzie przewartościowana.


Fot. Toyota

Jednak krok Toyoty to nie dobroduszność, a dobrze skalkulowany plan biznesowy. Wprowadzony na Japoński rynek Mirai zanim zdobędzie odpowiednią popularność będzie musiał poczekać kilka, a być może nawet kilkanaście lat. Powodem to nie ceny, a dostępność stacji na których będzie można zatankować pojazd.

Fot. Toyota

Jeżeli jednak na rynku pojawi się kilka, być może nawet kilkanaście pojazdów które będą posiadały tego typu napęd dostępność stacji tankowania w wodór urośnie na mapach w naturalny sposób. Większa ilość samochodów spowoduje spadek cen, wzmożoną konsumpcje wodoru . Korzystanie z kluczowych patentów Toyoyty ograniczone zostanie wyłącznie do 2020 roku. Po tym okresie będzie trzeba płacić Toyocie za ich korzystanie. Wiadomo, że nie każdy producent będzie w stanie do tego czasu uruchomić produkcje silników na własnych patentach.

Fot. Toyota

Mimo, że japoński producent nie zarobi od razu, po kilku latach ten krok będzie się opłacał Toyocie kilkakrotnie. Nie tylko zwiększy się sprzedaż samego samochodu, w którego zainwestowali Japończycy miliony dolarów. Dodatkowo, za kilka lat będą mogli pobierać gigantyczne pieniądze za wykorzystanie ich patentów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-08 14:37:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ruch-Toyoty-dobije-ceny-ropy-do-dna

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt