Z toru na ulicę - BMW Concept M4 GTS

Rozmiar tesktu A A A
-
Z toru na ulicę - BMW Concept M4 GTS
BMW M GmbH posiada długą historię w tworzeniu specjalnych modeli. Do nich zaliczy się także zaprezentowany 13 sierpnia w USA samochód BMW Concept M4 GTS. Kluczowe elementy tego modelu to jego technologia zapożyczona z toru oraz uniwersalność. Pozwalająca na wykorzystanie pojazdu do codziennej eksploatacji. Samochód dołącza dzięki temu do chlubnego grona w którym znajdują się takie wersje jak M3 Evolution (1988),M3 Sport Evolution (1990), M3 GT (1995), M3 CLS(2003), M3 GTS (2010) oraz M3 CRT(2011).


Fot. BMW

BMW Concept M4 GTS bazuje na swojej ulicznej wersji M4 Coupe. Samochód otrzymał liczne zmiany w nadwoziu mocno podkreślające sportową duszę pojazdu. Ponadto samochód otrzymał kilka charakterystycznych elementów podkreślające jego torową naturę takie jak np wyróżniający się spoiler. Nadwozie otrzymało szary metaliczny lakier. Kolejnym wyróżniającym elementem modelu to jego felgi oraz rozmiar. Z przodu znajdują się 19”, z tyłu 20” obręcze w stylu 666 M. Unikatowa i kontrastowa kolorystyka felg przekazana została także do dolnej krawędzi przedniego zderzaka.

Fot. BMW

Oprócz wyglądu BMW Concept M4 GTS otrzymał także kila rozwiązań technologicznych. Jedną z nich to chłodzenie wodą. Technologia ta zapożyczona została z BMW M4 MotoGP Safety Car. Polega ona na tym, że zanim powietrze dostaje się do silnika zostaje schłodzone przez wodę. Dzięki temu do jednostki dostaje się lepiej sprężone powietrze, a to przekłada się bezpośrednio na lepsze osiągi.

Fot. BMW

Rozwiązania OLED także mają swoją wysoką pozycję w BMW Concept M4 GTS. Dzięki swojej łatwej konfiguracji oraz możliwości zaprogramowania każdej z diod. Technologia ta pozwoliła inżynierom na bardziej zaawansowane podejście w tworzeniu unikatowego wyglądu samochodu.

Fot. BMW

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-15 22:01:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Z-toru-na-ulice-BMW-Concept-M4-GTS

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt