Kia Rio po faceliftingu trafi do salonów w marcu

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Rio po faceliftingu trafi do salonów w marcu
Nowa odsłona Kia Rio swoją premierę miała podczas targów w Paryżu. Model ten to jeden z najpopularniejszych samochodów w gamie koreańskiego producenta na całym świecie, zaś w Europie w swoim segmencie trzyma się w czołówce. Po prawie 4 latach od swojej premiery aktualnej generacji, nadszedł czas nad odświeżeniem wizualny jak też technologiczny.


Fot. Kia

Projektem nowego wyglądu zewnętrznego jak też wewnętrznego zajął się Peter Schreier, designer który po przejściu z Audi całkowicie zrewolucjonizował stylistykę wszystkich samochodów koreańskiego producenta. Na nową twarz Kii Rio składa się wiele elementów takich jak nowy zderzak, zmieniony układ świateł przeciwmgielnych, nowe atrapy w chłodnicy. Zmiany wizualne zewnętrzny nie skończyły się wyłącznie na przodzie, z tyłu samochód także otrzymał nowy zderzak. Zmienione zostały także wszystkie 3 wzory felg aluminiowych – 15" ,16" ,17".

Fot. Kia

Modyfikacje wewnątrz samochodu pozostały delikatne. Doszły elementy, które wpływają na rozjaśnienie kokpitu samochodu poprzez dodatkowe chromowane wstawki. Centrala konsola w ramach poprawy wizualnej, pokolorowana została w czarny fortepianowy. Samochód dostępny jest z nowym systemem nawigacji wyposażony w duży jak na tą klasę 7” monitorem. Wybierając samochód z tą opcją można liczyć na 7 letnią darmową aktualizację map.

Fot. Kia

Pod maską Kii Rio nie zaszły żadne zmiany. Samochód będzie nadal dostępny w dwie jednostki benzynowe jak też wysokoprężne. Zaś najsłabsza benzynowa będzie mogło zostać wyposażona w fabryczną instalację gazu. Cena samochodu w nadwoziu z 3 drzwiami zaczynać będzie się od 41 990 zł, w przypadku 5 drzwi cena zaczynać będzie się od 43 490 zł. Nowy system nawigacji można otrzymać w promocyjnej cenie za 2 900 w przypadku podstawowej wersji wyposażeniowych, wybierając samochód poziom wyżej cena systemu spada do 2 500 zł. Doposażenie silnika benzynowego 1.2 w instalację gazową to jednorazowy koszt 4 200 zł.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-12-26 13:24:53
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kia-Rio-po-faceliftingu-trafi-do-salonow-w-marcu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2023 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt