BMW 2 Coupe od marca z nowym silnikiem bazowym

Rozmiar tesktu A A A
-
BMW 2 Coupe od marca z nowym silnikiem bazowym
Od marca 2015 roku w ofercie BMW nastąpi spora zmiana, nie tylko doczekamy się nowej coupe i kabriolet 6, ale także odmieniona zostanie oferta Coupe serii 2. Podstawową jednostką ofercie zostanie trzycylindrowy silnik o pojemności 1.5l i mocy 136KM. Ponadto w ofercie pojawi się kolejny silnik oraz nowe wersje wyposażeniowe. Dzięki temu klient będzie miał jeszcze większy wybór z możliwością dostosowania samochodu do własnych zapotrzebowań.


Fot. BMW

Nowa podstawowa jednostka wykonana została przy pomocy technologi TwinPower Turbo. Dzięki temu z zaledwie 1.5 litrowej jednostki, niemiecki producent był w stanie wygenerować moc 136KM. Zastosowanie turbosprężarki obniżyło ilość obrotów do zaledwie 1250, aby uzyskać 220Nm. W standardzie silnik dostępny jest z sześciobiegową manualną skrzynią, jednak można w nim także zabudować automatyczną 8 biegową. W przypadku manualnej przyspieszenie do 100km/h wynosi 8.8s, zaś w wersji automatycznej 8.9s.

Fot. BMW

Nowa w ofercie będzie także wysokoprężna jednostka dwu litrowa. W jej przypadku dodany został alternatywny napęd na wszystkie 4 koła. Silnik tak jak wyżej wspomniany oparty został o technologię TwinPower Turbo, co przyczyniło się do uzyskania maksymalnej mocy 190KM. Silnik dostępny będzie wyłącznie z 8 biegową automatyczną skrzynią. BMW 2 Coupe z tą jednostką napędową potrzebuje tylko 6.8 sekund do uzyskania 100km/h.

Fot. BMW

Wraz z nowymi jednostkami pojawią się także nowe wersje i wzbogacona zostanie model bazowy. Podstawowy BMW Coupe 2 będzie miał na wyposażeniu między innymi system audio BMW Profesional z 6,5” dotykowym ekranem, automatyczną klimatyzacją, instalacją do bezdotykowej obsługi telefonu wraz z portem na USB jak też regulowany podłokietnik. W zależności od wersji silnikowej będą także felgi aluminiowe w przypadku silnika bazowego 16” zaś w przypadku 235i nawet 18”. Komu taka wersja będzie za mało może skorzystać z nowej oferty 4 wersji wyposażeniowych: Advantage, Sport Line, Luxury oraz M Sport.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-12-17 16:41:41
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/BMW-2-Coupe-od-marca-z-nowym-silnikiem-bazowym

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt