BMW prosto spod prasy - nowe Coupe Concept 6

Rozmiar tesktu A A A
-
BMW prosto spod prasy - nowe Coupe Concept 6
Przedstawiamy Wam kolejną primerę tegorocznych targów samochodowych w Paryżu (które odbędą się za niecałe 2 tygodnie). A jest nim BMW 6 w wersji Coupé, które na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby sprasowano sedana serii 5. Co prawda jest to na razie Concept, ale znając markę BMW, od Conceptu, do gotowego samochodu, projekt niewiele się zmieni.


Design

Samochód ma smukłą, sportową linię. Już na początku w oczy rzucają się przednie lampy, wykonane w technologi LED. Nowe reflektory użyte zostaną przez BMW po raz pierwszy właśnie w tym modelu. Dają białe, dobrze oświetlające drogę światło. Są one wyposażone w tzw. Adaptive Headlights, dzięki którym światło reflektorów precyzyjnie podąża za ulicą. W tym modelu znajdziemy także pierścieniowate przednie świtała do jazdy dziennej. Rury wydechowe płynnie przechodzą w chromowany element podwozia , jednocześnie jako całość idealnie komponują się ze zderzakiem. 20-calowe, wieloramienne felgi, ładnie wkomponowują się w całą bryłę auta i dodatkowo nadają mu sportowego wyglądu.

Wnętrze

Wnętrze w BWM 6 Coupé Concept można porównać do jedzenia na odbywającym się aktualnie Oktobefest w Monachium - bardzo ciężkie. Mimo takiego właśnie wyglądu, wszystko tworzy jednolitą całość i nie widać tu żadnego zbytecznego elementu lub powodów do zgrzytu. We wnętrzu BMW pojawiło się kilka nowości, takich jak np. 10,2- calowy, wolno stojący, dotykowy monitor. Również system audio został specjalnie zaprojektowany przez duńską firmę Bang & Olufsen, dla tego konkretnego modelu.

Silniki

Na razie brak jakichkolwiek danych na temat jednostek napędowych, jednak można się spodziewać silników o mocy 3.0 l, lub nawet więcej, jak to bywało w poprzednich modelach tego segmentu.

Podsumowanie

Samochód prezentuje się trochę nietypowo, jak na BMW, z powodu swojej spłaszczonej i wyraźnie bardziej zaokrąglonej linii nadwozia. Widać że marka idzie na poszukiwania nowych klientów i odchodzi od swego tradycyjnego, "cegłowatego" designu. Oby tak dalej, wtedy samochód będzie mógł pochwalić się ciekawym wyglądem, a nie tylko osiągami. Na pewno przyjrzymy się temu modelowi trochę bliżej na Targach w Paryżu.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-09-19 18:46:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/BMW_prosto_spod_prasy___nowe_Coupe_Concept_6

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt