Nowy Volkswagen Golf nie zawojuje w zakresie bezpieczeństwa

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Volkswagen Golf nie zawojuje w zakresie bezpieczeństwa
Już niebawem na ulice wyjadą pierwsze samochody Volkswagen Golf z najnowszej odsłony. Z roku na rok wymogi bezpieczeństwa rosną, nie tylko dzięki testom EuroNCAP, ale także z większej świadomości samych klientów. Argument bezpieczeństwa gra dlatego też coraz bardziej ważną rolę podczas wyboru nowego samochodu. Analizując cennik kluczowego modelu niemieckiego producenta, kwestia bezpieczeństwa rozpoczyna się od mocnego pakietu pasywnego i częściowo aktywnego bezpieczeństwa. Na pokładzie nowego Volkswagen Golf znajdują się między innymi 7 poduszek powietrznych, zaciski do montowania fotelików ISOFIX czy też monitorowanie poziomu zmęczenia kierowcy. Niestety dodatkowe opcje wyposażenia aktywnego bezpieczeństwa oferowane są dopiero od wersji wyposażeniowej Comfortline. Ale także tutaj są liczne braki. Aby zapewnić pełny zakres ochrony pasażerów w samochodzie, trzeba sięgnąć po najwyższą wersję wyposażeniową Highline, która kosztuje od 83 990 zł. Od tej wersji oferowany jest dopiero pakiet o nazwie Pakiet Drogowy Plus za 4 720 zł. Auto w swojej maksymalnej wersji wyposażeniowej oferuje takie rozwiązania jak monitorowanie punktu martwego ( Comfortline/Highline ), asystent toru jazdy, asystent hamujący samochód w razie zasłabnięcia kierowcy, asystent do jazdy w korkach czy też rozwiązanie rozpoznające znaki drogowe. Dużym minusem wyposażenia nowego Volkswagen Golf, stanowi fakt że rozwiązanie Front Assist, pozwalające na automatyczne hamowanie przed nagle wyskakującymi przeszkodami. Oferowane jest wyłącznie w samochodach ze skrzynią biegów DSG oraz wyłącznie w najwyższej wersji wyposażeniowej samochodu Highline. Na tle konkurencji pod kątem bezpieczeństwa nowy Volkswagen Golf przedstawia raczej marginalnie. Jednak prawdziwe możliwości samochodu zapewne poznamy niebawem po testach EuroNCAP.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-16 00:57:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Volkswagen-Golf-nie-zawojuje-w-zakresie-bezpieczenstwa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt