Szukasz unikatowego samochodu, Francuzi nigdy nie zawiodą

Rozmiar tesktu A A A
-
Szukasz unikatowego samochodu, Francuzi nigdy nie zawiodą
Poszukując najdziwniejszych konstrukcji na rynku motoryzacyjnym, zawsze najpierw trzeba odwiedzić francuskie marki. Tym razem prym w tej dziedzinie wiedzie Citroen. Prezentując dosyć dziwną, mocno odchodzącą od wszelkich standardów konstrukcję o nazwie E-Mehari. Samochód ten, który swoją premierę będzie miał 9 grudnia i będzie go można podziwiać w Paryżu przez trzy dni. Dostępny jak na razie będzie wyłącznie na rynku Francuskim już na wiosnę 2016 roku.


Fot. Citroen

Model E-Mehari bazuje na francuskim modelu Mehari z 1968 roku. Jednak wobec pierwotnej konstrukcji zaszło wiele zmian. Pierwsza z nich to silnik. Nowa odsłona będzie posiadała 110 konny napęd elektryczny, który ma zapewnić pokonanie nawet 200 km, na jednym doładowaniu. Kolejna zmiana to wizualne dostosowanie do aktualnej rodziny samochodów C4. Zastosowany napęd oraz baterie wykonywane zostały przez firmę LMP. Zgodnie z zapewnieniami firmy pojazd można użytkować przy wszystkich warunkach pogodowych.

Fot. Citroen

Model charakteryzuje się dzięki jego cienkim podłużnym światłom oraz zaokrąglonej konstrukcji nadwozia. Tak jak pierwotny model, pojazd będzie posiadał otwarty dach, którego będzie można składać częściami. Główne przeznaczenie samochodu to plaża oraz tereny podobne - konstrukcja przystosowana została do wożenia desek, nadwozie wykonane i zabezpieczone zostało przed możliwością rdzewienia. Także wnętrze pojazdu wykonane zostało z materiałów, które nie reagują destrukcyjnie z wodą. Nadwozie E-Mehari dostępne będzie w czterech kolorach, a dach w dwóch odcieniach.

Fot. Citroen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-08 00:42:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Szukasz-unikatowego-samochodu--Francuzi-nigdy-nie-zawioda

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt