Audi Q7 po 9 latach w nowej odsłonie i z niespodzianką

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi Q7 po 9 latach w nowej odsłonie i z niespodzianką
Audi Q7 od kilku lat stanowi jeden z kluczowych modeli w portfolio niemieckiego producenta. Miano flagowanego modelu nie tylko przypadło temu samochodu dzięki swoich wymiarom, ale także osiągom sportowym jak też technologicznym rozwiązaniom. Do szeregów Q7 przystąpi w drugiej generacji, także hybrydowa wersja. Oficjalna premiera nowego Audi Q7 nastąpi wysoko prawdopodobnie podczas najbliższych targów w Detroit, które odbędą się tuż po nowym roku od 12 do 25 stycznia.


Fot. Audi

Nowa Q7 zmieniła się wobec swojego poprzednika diametralnie. Z agresywnego krążownika pozostały tylko rozmiary. Nowa twarz Q7 emanuje spokojem, całkowity brak agresywnego prowadzenia linii. Bliżej jej do rodzinnego Vana, niż kontynuacja charakterystycznych elementów poprzednika. Wizualnie sprawia także wrażenie, że stracił na swojej długości.

Fot. Audi

Nowy Audi Q7 pojawi się na rynku po 9 latach od swojej pierwszej odsłony, czyni go to jednym z SUVów o najdłuższej żywotności rynkowej. Niemiecki producent nie zaprezentował jak na razie wszystkich danych technicznych swojego nowego kluczowego modelu. Jednak wiemy, że będzie aż o 325kg lżejszy od swojego poprzednika. Wraz z nowymi jednostkami, które znajdą się w tym modelu oszczędność na zużyciu paliwa wynosi ponad 25% wobec poprzednika.

Fot. Audi

Trudno powiedzieć czy Audi w przypadku Q7 idzie w kierunku downsizing, jednak jak na razie zabraknie rasowej V8 w ofercie. Za to zobaczymy hybrydową odsłonę w późniejszym okresie. Podstawowa jednostka dla Q7 będzie stanowić 3.0l V6 TDI o mocy 272 KM. Jednostka ta pozwoli na osiągnięcie pierwszej 100km/h w zaledwie 6,3 sekund. Drugi z silników także 3.0l jednostka, tyle że benzynowa TFSI, generuje moc 333KM. Do 100km/h będzie potrzebowała 6,1 sekund. Wersja hybrydowa będzie oparta o jednostkę wysokoprężną, która wraz z silnikiem elektrycznym generować będzie moc 373KM. Maksymalny moment obrotowy wynosić będzie 700Nm, zaś spalanie średnie tylko 1,7l. Wykorzystując wyłącznie pojemność baterii, pozwoli na pokonanie dystansu do 56 km.

Fot. Audi

Nowe Audi Q7, to nowe podejście w obsłudze samochodu. Jeszcze nigdy nie było tak prosto na interakcje z samochodem. Przyczynia się do tego nowy system Infortaiment MMI all-in-touch, którego zarządzanie ma być dziecinnie proste. Nowa Q7 będzie także pozwalała na pełne zintegrowanie smart fonów opartych o system Android jak też iOS z samochodem. Za najlepszej jakości audio będzie służył system nagłośnienia w technologi 3D. Także pod względem innowacyjnych systemów wsparcia kierowcy Audi Q7 będzie jednym z nielicznych samochodów, które w swojej podstawowej ofercie uwzględni inteligentny tempomat z trzymaniem odległości do poprzedzającego samochodu oraz asystentem do jazdy w korkach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-12-13 23:19:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-Q7-po-9-latach-w-nowej-odslonie-i-z-niespodzianka

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt