Bentleya Bentayga luksusowy krążownik nadjeżdza

Rozmiar tesktu A A A
-
Bentleya Bentayga luksusowy krążownik nadjeżdza
Brytyjski producent samochodów super premium wprowadza do oferty swój pierwszy SUV. Swoją oficjalną premierę, samochód będzie miał podczas zbliżających się wielkimi krokami targach IAA we Frankfurcie. Najnowszy model Bentleya zachwyca nie tylko swoją formą, ale także tym co kryje pod maską. Użyta V12 zawstydza wszystkie inne jednostki napędowe spotykane w segmencie SUV. Bentayga to także najbardziej zaawansowany technicznie model brytyjskiego producenta. Wyposażone w liczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz wpierania kierowcy.


Fot. Bentley

Luksus to za mało aby opisać modele produkowane przez Bentleya. Każdy z tych samochodów to dzieło sztuki i dlatego nie może dziwić cena za Bentayga, która ma sięgać nawet 300 tyś euro. Za tą kwotą kryje się jednak wiele współczynników. Przyczyniające się do tego, że mamy w przypadku tego samochodu do czynienia z unikatowym w swoim segmencie pojazdem. Samochód ten dostępny będzie aż w 17 rożnych wersjach kolorystycznych. Zakres dostępnych felg zaczyna się na 19” kończy na 22”.

Fot. Bentley

Wierne odwzorowanie designu samochodów od lat pozostaje stałym elementem pojazdów brytyjskiego producenta. Mimo nowości technologicznych oraz trendów panujących co kilka lat, Bentleya zawsze pozostał sobą. Implementują osiągi technologiczne tak, aby nie zaburzały całej koncepcji. W tej kwestii nie zadziałało nawet to, że Bentayga to przedstawiciel SUV. W nowym modelu Bentyaga znajdziemy między innymi reflektory LED, jak też zaawansowane systemy aktywnego bezpieczeństwa. Zapobiegające wypadkom jak też kolizjom.

Fot. Bentley

Wnętrze każdego Bentleya to nie tylko rozkosz dla oka, ale także zmysłu dotyku. Jakość materiałów jest najwyższej klasy i trudny do doścignięcia przez innych producentów. Brytyjski samochód stawia na komfort oraz zaspokojenie największej ilości potrzeb osób podróżujących tym modelem. Nowa wyższa pozycja siedzeń, zapewnia dużo lepszą widoczność co od razu przekłada się na wyższej jakości komfort. Ponadto w ofercie Bentleya znajduje się wiele dodatków, które pozwalają na indywidualizację samochodu.

Fot. Bentley

Bentayga to jedyny produkcyjny SUV, który może pochwalić się 12 cylindrowym silnikiem. Moc wytwarzana z tej jednostki sięga 608 koni mechanicznych. Przekłada się to na maksymalny moment obrotowy 900 Nm. Mimo dużej masy 3250 kg, parametry silnika pozwalają przyspieszyć Bentayga do 100km/h w zaledwie 4.1 sekund. Wskaźnik prędkości zatrzymuje się w tym modelu dopiero przy 301 km/h. Za takimi osiągami kryje się także odpowiednie duże spalanie. Mimo połykania paliwa, w ilościach 19.2l w jeździe po mieście, samochód spełnia normy spalin Euro 6.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-10 23:56:56
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Bentleya-Bentayga-luksusowy-krazownik-nadjezdza

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt