Tytuł VW Castrol Cup jedzie na Litwę

Rozmiar tesktu A A A
-
Tytuł VW Castrol Cup jedzie na Litwę
Ostatni wyścig w tym sezonie odbył się na polskim torze wyścigowym w Poznaniu. Pewnej wygranej w klasyfikacji mógł być kierowca z Litwy Kupcikas, który tylko w bardzo mało prawdopodobnym zestawieniu mógł stracić pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej. Tak też nie się stało i już podczas pierwszego sobotniego wyścigu zagwarantował sobie odpowiednią ilość punktów, co prawda zajął miejsce poza podium jednak wystarczyło to na wygraną w generalnej.


Fot. VW Castrol Cup

Sobotnia seria odbyła się na mokrym torze. W przeddzień w nocy padał deszcz, a tor miejscami pozostawał mokry, co mocno utrudniło warunki jezdne. Jednak kilku kierowcą to nie przeszkodziło w osiągnięciu dobrych rezultatów. Dobry start zaliczył zarówno pierwszy jak też drugi kierowca z kwalifikacji Jeffrey Kruger oraz Jan Litwin, którzy cały czas aż do samego końca rywalizowali przeciwko sobie. Lider klasyfikacji Kupcikas przyjął taktykę ostrożną, tak aby zebrać odpowiednią ilość punktów bez podejmowania nadmiernego ryzyka.

Fot. VW Castrol Cup

Skutkiem takiej jazdy było spadnięcie aż na 9 pozycję, co punktowo nie mogło usatysfakcjonować Litwińskiego kierowcy. Po dodaniu lekko gazu udało mu się dojechać aż na 4 lokatę i tak też zakończyć cały wyścig. Wygrywając przy tym całą serie VW Castrol Cup w 2014 roku.

Fot. VW Castrol Cup

Drugi wyścig odbył się w niedzielę, mimo że znany był już zwycięzca klasyfikacji generalnej, walka nadal toczyła się o trzecie miejsce pomiędzy polskim i szwedzkim kierowcą. W lepszej startowej sytuacji był Marcus Fluch, który startował z 10 lokaty. Polski zawodnik musiał zadowolić się ze startem z 12 lokaty. Mimo początkowych problemów, udało mu się w końcówce minąć Szweda.

Pierwsza piątka po 14 wyścigu tego sezonu prezentowała się następująco:
PozycjaKierowcaPunkty
1Robert Kupcikas576 pkt.
2Jeffrey Kruger528 pkt.
3Jan Kisiel430 pkt.
4Marcus Fluch428 pkt.
5Maciej Steinhof372 pkt.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-09-28 23:29:06
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Tytul-VW-Castrol-Cup-jedzie-na-Litwe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt