Citroen poszerza rodzinę DS o sedana 5LS z segmentu C

Rozmiar tesktu A A A
-
Citroen poszerza rodzinę DS o sedana 5LS z segmentu C
5LS - tak będzie nazywać się najnowszy członek rodziny DS. Produkowany będzie w Chinach, tam też trafi do sprzedaży w marcu 2014 roku. Czy samochód pojawi się także w Europie, na ten temat producent milczy. Jednak patrząc na parametry, ten model mógłby odnieść duży sukces także na Starym Kontynencie.


Fot. Citroen

Stylistycznie model ten odwołuje się do dwóch konceptów zaprezentowanych w przeciągu ostatniego roku; Numero 9 oraz Wild Rubis. Charakterystyczna linia, wychodząca z idealnie wyprofilowanego grilla, przeciąga się wzdłuż całej długości samochodu, zaś jej poprowadzenie uwypukla prestiż, nowoczesność i witalność pojazdu. Francuski sedan może pochwalić się największym rozstawem osi w swoim segmencie, wynoszącym 2,71m. Pozostałe wymiary to 4,7m długości, 1.84m szerokości oraz 1.50m wysokości.

Fot. Citroen

Wnętrze jest lustrzanym odbiciem stylistyki, którą zastosowano na zewnątrz. Samochód wyposażony został w wysokiej jakości materiały podnoszące dodatkowo prestiż tego modelu. Oprócz zastosowania wysokogatunkowej skóry, znajdziemy dodatkowo elementy drewniane; zarówno na środkowym panelu, jak też w roli elementów ozdobnych przy drzwiach. Wszystkie instrumenty oraz wskaźniki skierowane zostały ku kierowcy. Ponadto 4-ramienna kierownica umożliwia łatwą i wygodną obsługę samochodu bez odwracania wzroku od ulicy.

Fot. Citroen

Pod maską eleganckiej limuzyny znajdą się do wyboru dwie jednostki turbodoładowane. Silniki dostępne w tym modelu, to THP 160 oraz THP 200. Do zarządzania mocą tych jednostek wykorzystano 6-biegowe automatyczne skrzynie.

Model ten będzie stanowił pierwowzór także dla kolejnego modelu z rodziny DS, który tak jak ten, pojawi się najpierw w Chinach, a kto wie, być może także u nas.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2014-01-06 22:17:32
Citroen wkońcu idzie na jakość, przenosi produkcje z Francji do Chin.

Paweł Robert Kostecki - 2013-12-26 16:43:52
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Citroen-poszerza-rodzine-DS-o-sedana-5LS-z-segmentu-C

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt