VW Sharan - trochę nowości w rodzinnym Volkswagenie

Rozmiar tesktu A A A
-
VW Sharan - trochę nowości w rodzinnym Volkswagenie
Nowy VW Sharan to jedna z premier niemieckiego producenta podczas targów w Genewie, które rozpoczną się 3 marca. Aktualna generacja zadebiutowała w 2010 roku, od tego czasu bez większych zmian samochód walczył o odbiorców w swoim segmencie. Jednak czas płynie nie ubłaganie i odświeżenie przydaje się nawet takim modelom jak Volkswagen Sharan.


Fot. Volkswagen

Na pierwszy rzut oka większych modyfikacji w nadwoziu trudno dostrzec, jednak są one głównie w szczegółowych elementach. Tak też VW Sharan otrzymał tylne światła wykonane w technologi LED. Do katalogu z wyborem felg dołączyło kilka nowych pozycji, poszerzając znacznie asortyment w tym dziale. Wnętrze prezentuje się teraz jeszcze bardziej stylowo. Deska rozdzielcza oraz elementy dekoracyjne będą dostępne w nowych wariantach w zależności od wersji samochodu – Platinum Silver ( Trendline ), Piano Black ( Highline ), Mirror Oak ( Comfortline oraz Highline ). Za lepszy komfort nawet podczas najdłuższych podróżach posłużą nowe fotele, które opcjonalnie będą dostępne z możliwością regulacji w 12 poziomach. Gdyby tego było mało fotele te mają także funkcje masażu. Dla wysokiego poziomu komfortu Volkswagen Sharan otrzymał także skórzane obszycia w nowej ekskluzywnej strukturze.

Fot. Volkswagen

Volkswagen położył mocny nacisk na bezpieczeństwo. Dlatego też nie mogło w nowej odsłonie tego modelu zabraknąć takich systemów jak funkcja awaryjnego hamowania przy niskich prędkościach. Pomocne okażą się także czujniki do monitorowania martwego kąta. Do utrzymania stałej prędkościach podczas długich dystansach, samochód może zostać wyposażony w tempomat z automatycznym dostosowaniem odległości od następnego samochodu. W przypadku gdy poprzedzający kierowca zacznie hamować, samochód automatycznie dostosuje swoją prędkość do niego skutecznie zmniejszając ryzyka wypadku.

Fot. Volkswagen

Mobilność, internet i multimedia, w ostatnich kilka latach był to temat nr jeden w motoryzacji. Poprzednia wersja Volkswagena załapała się już na wiele nowinek, jednak te kluczowe ją omineła. Tak też nowe Volkswageny Sharan będą mogły zostać wyposażone w system mirror link. Funkcjonalność która jest w stanie wyświetlić obraz z telefonu na monitorze w konsoli centralnej. To pozwala na korzystanie ze wszystkich aplikacji telefonu w tym także z nawigacji, która jest na wyposażeniu każdego nowego smartphona.

Fot. Volkswagen

Nowy Volkswagen Sharan otrzyma także przepracowane jednostki, które spełniają normy Euro6. Dwie nowe jednostki TSI osiągają moc 150 oraz 220 koni mechanicznych, w przypadku najmocniejszej jednostki jest to wynik lepszy o 20 KM. Silniki wysokoprężne podzielone zostały na 115, 150 oraz 184 KM. Także w tym wypadku moc dwóch ostatnich silników wzrosła odpowiednio 10 i 7 koni mechanicznych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-20 23:39:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/VW-Sharan-troche-nowosci-w-rodzinnym-Volkswagenie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt