Lexus LF-FC, segment premium na wodór

Rozmiar tesktu A A A
-
Lexus LF-FC, segment premium na wodór
Japońska marka Lexus zaprezentowała swój pierwszy koncepcyjny samochód napędzany wodorem podczas targów w Tokio. Tą premierą, japoński producent pokazuje że dla nich przyszłość w motoryzacji to wodór. Jest to także kolejny mocny sygnał dla dystrybutorów samego paliwa, że nadszedł już czas na jak najszybszą budowę infrastruktury pod ten typ paliwa. Sam samochód korzysta najnowszej stylistyki Lexusa „L-finesse”.


Fot. Lexus

Lexus swojego czasu był już pionierem napędów na początku ery hybrydowych silników. Wraz z pojawieniem się Mirai przez Toyotę, właściciela marki Lexus. Kwestia pokazaniem się pierwszego koncepcyjnego przedstawiciela segmentu premium z tym typem napędu była bardzo krótką kwestią czasu. Sportowe 4 drzwiowe Coupe liczy sobie 5,3 m długości oraz 2m szerokości. Jak na razie o samym napędzie wiadomo tylko, że Lexus LF-FC wykorzystuje wodór jako paliwo. Cała moc silnika przekazywana jest przy tym na wszystkie cztery koła.

Fot. Lexus

Samochód jak na razie pozostaje tylko konceptem, ale jak już japoński producent pokazywał wcześniej. Od tego etapu wizualizacji, aż do wersji produkcyjnej dużo czasu nie mija. Lexus LF-FC charakteryzuje się spójną i dynamiczną linią nadwozia, przód pojazdu emanuje energią oraz agresywnością. Cała konstrukcja osadzona została na dużych 21” felgach, które dodatkowo podkreślają dynamiczną stronę Coupe.

Fot. Lexus

Wnętrze nowego koncepcyjnego Lexusa prezentuje się futurystycznie. Każdy z 4 foteli umieszczonych w samochodzie zapewnia ten sam komfort oraz miejsce. Jak przystało na prawdziwego przedstawiciela przyszłości Lexus LF-FC kryje w sobie szereg nowych innowacyjnych pomysłów, które nie tylko mają ułatwić samo podróżowanie, ale także obsługę samochodu nawet jak nie ma w nim kierowcy. Przedstawiony samochód pokazuje że oprócz innowacji w formie napędu, Lexus także intensywnie pracuje nad autonomicznym systemem jazdy oraz bezdotykowym sterowaniem gestami.

Fot. Lexus

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-29 08:01:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Lexus-LF-FC--segment-premium-na-wodor

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt