Nowy przewiewny Golf

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy przewiewny Golf
Kolejną z opisywanych przez nas premier zbliżających się targów w Genewie, będzie nowy Volkswagen Golf wersji Kabriolet. Długo oczekiwany następca dobrze sprzedającego się samochodu doczekał się w końcu kontynuacji. Nowy Golf otrzymał skorupę ostatnio wprowadzonego modelu, z jednym wyjątkiem - brakuje mu dachu. Możemy to jednak zmienić w przeciągu 9.5 sekundy. Tyle bowiem czasu zajmuje złożenie lub rozłożenie dachu.


Nowy Golf kabriolet należy do najlżejszych w swojej klasie. Udało się to uzyskać dzięki nowemu dachowi, który w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, jest wykonany z materiału. Dach można składać i otwierać przy prędkości do 30km/h. Opcjonalne, Bi-Xeonowe reflektory, nadają dodatkowej dynamiki optycznej pojazdowi. Seryjnie Nowy Golf został wyposażony w tylne reflektory, które znamy już z modelu GTI. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w Volkswagenie znajdziemy aż 7 poduszek powietrznych, a w razie dachowania pojazd został także wyposażony w odpowiednie systemy mające zapewnić wszystkim podróżującym osobom bezpieczeństwo.

Do dyspozycji będziemy mieć 6 silników benzynowych. Ich moc wynosi od 105 do 210 KM. Cztery spośród gamy silników benzynowych i Diesla, będzie można wyposażyć w DSG, a trzy w BlueMotion. O oszczędności nowych silników fakty mówią same za siebie - jednostka 1.6 TDI 105KM spala tylko 4.4l/100km.

Cena tego modelu w wersji podstawowej ma wynosić około 24 tyś Euro.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-02-25 18:38:48
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowy_przewiewny_Golf

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt