Volkswagen e-Golf o 300 kilometrowym bez emisyjnym zasięgu

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen e-Golf o 300 kilometrowym bez emisyjnym zasięgu
W Los Angeles zaprezentowana została nowa odsłona kompaktowego elektrycznego e-Golfa. Zasięg auta wynosi teraz nawet do 300 km, dotychczasowe 24,2 kWh akumulatory zastąpione zostały przez 36.8 kWh. Wraz z nową pojemnością baterii wzrosła moc i maksymalny moment obrotowy elektrycznego auta Volkswagena. Do tego e-Golf wzbogacił się w nowe gniazdko pozwalające naładować 80% baterię w zaledwie godzinę. Na zewnątrz e-Golf prezentuje się w swojej najnowszej szacie, która miała swoja premierę kilkanaście dni temu. Do tego wnętrze wzbogaciło się o nowy duży na 9.2 cala multimedialny ekran dotykowy.


Fot. Volkswagen

Większe baterie i więcej mocy nowy e-Golf będzie miał teraz moc 100 kW ( 136 KM ), oznacza to wzrost mocy o 15 kW ( 20 KM ). Maksymalny moment obrotowy także wzrósł o 20 Nm, z 270 Nm do 290 Nm. Parametry te pozwalają e-Golfu rozpędzić się do 100 km w 9.6 sekund. Maksymalna prędkość auta wynosi 150 km/h. Największą wadą aut elektrycznych to długi czas ładowania. Volkswagen jak na razie rozwiązał ten problem częściowo. Na naładowanie 80% baterii wystarcza zaledwie godzina. Jednak aby moc skorzystać z tego tryby ładowania trzeba będzie dom wyposażyć w specjalną ładowarkę o mocy 40 kW, standardowe dysponują tylko mocą 7,2 kW.

Fot. Volkswagen

Volkswagen eGolf jako samochód stulecia cyfrowego pozbędzie się analogowych narzędzi tak też w nowej osłonie zastąpione zostaną zegary ekranem, na którym wyświetlane będą wszystkie informacje. Elektryczna nowość niemieckiego producenta otrzyma także rozwiązania pół autonomiczne. Dzięki temu samochód będzie w stanie poruszać się bez interakcji kierowcy w korkach. System będzie także monitorował kierowcę i w razie przypadku zasłabnięcie lub innej awarii, która może spowodować wypadek zatrzyma samochód i powiadomi odpowiednie służby.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-01 15:20:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volkswagen-e-Golf-o-300-kilometrowym-bez-emisyjnym-zasiegu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt