Dacia Duster - nowy design zewnętrzny i wewnętrzny

Rozmiar tesktu A A A
-
Dacia Duster - nowy design zewnętrzny i wewnętrzny
65 targi IAA we Frankfurcie przyniosły światu motoryzacyjnemu wiele nowości. Jedna z nich, to przepracowany model Duster. Nowy design, którym może poszczycić ten model rumuńskiego producenta, bardziej zaakcentował terenową duszę pojazdu. Także wnętrze modelu zostało wzbogacone, nie tylko o nowe, ale także lepiej rozmieszczone opcje, niż w aktualnym.
Do nowego bardziej terenowego wyglądu Dacii Duster przyczynia się kilka elementów. W przeciwieństwie do wcześniej odmienionych modeli rumuńskiego producenta, w przypadku Dustera zastosowana została wyłączenie kosmetyka. Nowością są między innymi nowe 16” felgi aluminiowe, podkreślające poza-uliczne możliwości samochodu. Nowy chromowany grill, wraz z osłonami podwozia, wykonane z tego samego materiału, także bardziej podkreślają możliwości terenowe samochodu. Z dodatkowych zewnętrznych elementów, jakie zaprezentowała Dacia, warto wymienić grafitowy kolor, który także będzie promował nową wersję Dustera.Prawdziwa rewolucja nastała wewnątrz samochodu. Pomijając fakt, że samochód został doprowadzony technologicznie i multimedialnie do aktualnych minimalnych standardów, zastosowano także nową stylistykę oraz pozamieniano miejscami niektóre elementy. Wnętrze otrzymało nie tylko 4 całkowicie nowe stylistyczne pakiety, spośród których jeden jest w pełni skórzany, ale też nowe fotele, które mają poprawić komfort w podróży. Dzięki kilku poprawkom, powiększony został także bagażnik, wynoszący teraz do 428l. Jednak największą zmianę otrzymał kokpit, który prezentuje się zdecydowanie bardziej przyjaźnie dla oka.Pod maską również znalazła się nowość. Do trzech sprawdzonych jednostek, doszła jeszcze jedna benzynowa. Oznaczenie jako TCe 125 to silnik o pojemności 1.2l. Nowe Dustery mają ponadto być jeszcze bardziej oszczędne. Niektóre wersje modelowe będą dostępne z systemem Eco Mode. Po uruchomieniu, silnik będzie działał w nowych, bardziej ograniczonych parametrach, ale za to z zmniejszmy spalanie.Pod kątem nowych technologii, w modelu Dacia Duster zobaczymy między innymi system multimedialny, który zadebiutował już w dwóch wcześniejszych modelu rumuńskiego producenta. Oprócz tego standardem od niskich wersji wyposażeniowych stać ma się tempomat oraz czujniki parkowania. Kolejną nowością ma być system informujący kierowcę, kiedy należy zmienić bieg. Dla lepszego poczucia komfortu, obniżony został szum, który przedostaje się z ulicy oraz silnika.

Pod kątem bezpieczeństwa jednak nie ma co liczyć na rewolucję. Samochód dostępny jest tylko z czterema poduszkami powietrznymi. O niezapiętych pasach informują zarówno wizualnie, jak i akustycznie efekty. Gwarancja będzie taka jak w dotychczasowych modelach - 3 lata lub 100 tys. przejechanych km, w zależności od tego, co pierwsze zostanie osiągnięte.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-09-16 09:14:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Dacia-Duster-nowy-design-zewnetrzny-i-wewnetrzny

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt