Dacia Lodgy dumping po rumuńsku

Rozmiar tesktu A A A
-
Dacia Lodgy dumping po rumuńsku
Po Dusterze nadszedł czas na kolejną niedrogą, lecz dużą konstrukcję z Rumunii. Mowa o Dacii Lodgy, której cena zaczyna się od 37,9 tyś zł (tyle u konkurencji kosztuje przeciętnie wyposażony samochód segmentu B). Decydując się na zakup tego samochodu, nie ma co liczyć na cuda. Mierzący 4,5 metra Van jest w stanie pomieścić do 7 osób, choć standardowo samochód przeznaczony jest dla 5.


Dacia Lodgy dostępna będzie w 4 wersjach: Access od 37,900 PLN, Ambiance od 40,900, Laureate od 44,400 i Prestige od 60.000 PLN. Przy dopłacie 2 tyś zł można Lodgy doposażyć o trzeci rząd siedzeń i mamy wtedy 7-osobowy pojazd. Nie dotyczy to tylko wersji Access. W zależności od wersji wyposażeniowej możemy wybierać pomiędzy 3 silnikami. Motor benzynowy, o mocy 84 KM, znajdziemy zarówno w Access, Ambiance, jak też Laureate. Wysokoprężny, o mocy 90 KM, dostępny jest tylko w Ambiance i Laureate, natomiast 110-konny diesel znajdziemy w Laureate i Prestige.

W wersji Access Dacia Lodgy ma nam zapewnić bezpieczeństwo tylko przy pomocy 2 podszek przednich i bocznych oraz ABD z układem wspomagania nagłego hamowania. Wersji Ambiance nie może się pochwalić wiele większym podstawowym wyposażeniem, za to mamy dodatkowe, płatne opcje do wyboru. W tej wersji wyposażeniowej możemy już mieć klimatyzację manualną oraz radio - odtwarzacz z funkcją bluetooth i pilotem przy kierownicy. W Wersji Laureate w standardzie otrzymujemy klimatyzację manualną, a w opcji nawigację lub radio, jak w poprzedniej wersji. Z kolei Prestige, której cena różni się od Laureate o 4 tyś zł, zapewni nam nawigacjęm czujniki parkowania, ESP i obręcze ze stopu metali lekkich 16”.

Według naszej subiektywnej oceny, jedyną rozsądną wersją tego Rumuńsko/Francuskiego dziecka jest Prestige. Otrzymujemy 110-konny silnik z dobrym jak na tą markę wyposażeniem, za mimo wszystko nie zbyt wygórowaną cenę. Warto zwrócić uwagę, że większość 7 osobowych Vanów nawet nie zbliża się w cennikach do wartości 62 tyś zł.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-07-29 21:20:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Dacia-Lodgy-dumping-po-rumunsku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2023 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt