Ostatnia faza koncepcyjna modelu Audi Q8

Rozmiar tesktu A A A
-
Ostatnia faza koncepcyjna modelu Audi Q8
Targi w Genewie są ostatnim przystankiem przed produkcyjną wersją nowego wyżej zawieszonego Coupe niemieckiego producenta Audi. Model z oznaczeniem Q8 będzie konkurował z takimi samochodami jak BMW X6 czy też Mercedes GLE. Z taką różnicą że model Audi będzie pod kilkoma kątami bardziej zaawansowany, oszczędniejszy oraz większy. Audi Q8, który ma trafić do produkcji już pod koniec tego roku będzie wyposażony w nowoczesną jednostkę napędową TFSI o pojemności 3.0 litrów wyposażoną w układ mild hybrid.


Fot. Audi

Dzięki temu wbudowany silnik w układzie V6 posiadać będzie osiągi rasowej V8, a spalanie miejskiego samochodu. Wszystko dzięki zaawansowanym technikom odzyskania energii. Moc silnika wynosi 476 KM, a maksymalny moment obrotowy 700 Nm. Pozwala to ponad 5 metrowemu kolosu na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 4.7 sekundach. Nowoczesne zawieszenie oraz układ sterowania osiągami pozwala na zmniejszenie prześwitu aż o 9 cm. Dzięki czemu w kilka sekund z terenowego auta można zrobić sportowe. Na tym nie koniec, kolejna nowość to laserowe światła. Pozwalają one nie tylko na nowe bardziej futurystyczne formy, dodatkowo zapewniają lepszą widoczność bez oślepiania innych kierowców. Do momentu wprowadzenia samochodu, ostateczna wersja pojawi się zapewne we Frankfurcie wyklaruje się pełny zakres wyposażenia oraz możliwości tego modelu.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-07 16:28:06
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ostatnia-faza-koncepcyjna-modelu-Audi-Q8

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt