Długo wyczekiwane kombi z premierą w Genewie

Rozmiar tesktu A A A
-
Długo wyczekiwane kombi z premierą w Genewie
Targi w Genewie to czas na największe premiery światowe. W tym roku podczas tych targów – 1 marca, poznamy długo wyczekiwane kombi koreańskiego producenta Kia. Kia Optima Sportswagon to jedna z dwóch premier tego producenta. Rok temu właśnie podczas tych targów zaprezentowana była śmiała koncepcyjna wersja modelu Optima w nadwoziu kombi. Bardzo ciepłe przyjęcie modelu przez publiczność oraz coraz silniej rozwijających się segment D skłoniło KIA do podjęcia wprowadzenia do tej klasy swoją bardziej pojemną odmianę. Tak jak można było się spodziewać Kia Optima Sportswagon został lekko ucywilizowany. Niestety stracił przez to nieco polotu oraz agresywności, cechy wyróżniające samochód w swojej wczesnej fazie rozwojowej. Pozostaje jednak nadzieje, że model w bardzie przybliżonej formie zobaczymy jako GT – GT Line posiada już oczekiwaną moc. Pierwsze Kia Optima w wersji kombi na rynku pojawią się jednak dopiero w czwartym kwartale 2016 roku.


Fot. Kia

Kia Optima to twardy gracz na rynku samochodów segmentu D. Jest to przy okazji bardzo wyróżniający się model. Optima jak żaden inny samochód tych pokrojów kładzie wagę na przestrzeń. Te walory przeniesione mają zostać także do nowego kombi. Teraz do dyspozycji właściciel tego modelu będzie pojemny bagażnik bez żadnej utrudniającej przegrody. Przy nie złożonych siedzeniach przestrzeń ta jest w stanie pomieścić nawet 553l. Tylna kanapa ma być standardowo dzielona w proporcjach 40:20:40. Wnętrze jak też wyposażenie będzie pokrywało się z tym dostępnym w Kia Optima sedan. Można być także pewnym wysokiej jakości wykonania oraz komfortu podróżowaniu. Wymiary nowego oraz pierwszego kombi segmentu D w historii koreańskiego producenta prezentują się następująco: 4.855 mm długości, 1.860 mm szerokości oraz 1.470 mm wysokości. Nadwozie zdobione będzie przez przez 16” lub nawet 18” felgi.

Fot. Kia

Nowa KIA Optima Sportswagon dostępna będzie z tymi samymi jednostkami co wersja sedan z jednym dodatkowym. Klient będzie mógł wybrać pomiędzy jednej wysokoprężnej oraz dwiema benzynowymi jednostkami. Nowy model koreańskiego producenta będzie mogła zostać wyposażony w 7 biegową dwusprzęgłową automatyczną przekładnie. Najmocniejsza i najbardziej sportowa odmiana tego modelu będzie dysponować nawet 245 koniami i maksymalnym momentem obrotowym 353 Nm. Jednostka ta będzie dostępna wyłącznie w najwyższej wersji GT-line. Kierowca KIA może liczyć oprócz na dynamiczne i ekonomiczne silniki podczas jazdy, także na nowoczesne zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Dzięki którym samochód zapewni należyty poziom ochrony wszystkim znajdującym się wewnątrz pojazdu, jak też tym poza nim w razie wypadku.

Fot. Kia

Wnętrze nowej KIA Optima Sportswagon zdobić będzie duży nawet 8 calowych dotykowy ekran. Wbudowana nawigacja zapewni kierowcy zarówno orientację jak też łatwy dojazd do celu. Dodatkowo dzięki AVN, KIA Optima może na bieżąco korzystać z usługi Kia Connected Services. Kierowca otrzymuje na bieżąco informacje na temat korków oraz innych utrudnień. Multimedialny system wspierany będzie dodatkowo przez zaawansowany system audio składający się nawet z 8 głośników +1 subwoofer marki Harman Kardon. Dzięki wsparciu dla CarPlay oraz Android Auto bardzo łatwo jest podłączyć do samochodu zarówno telefon oparty na iOS jak też na Android. Dla wygodny użytkowników model ten będzie posiadał bezprzewodową ładowarkę dla telefonów o mocy 5W. Gdyby jednak użytkownik nie miał modelu, którego można w ten sposób ładować może skorzystać także z dwóch portów USB.

Fot. Kia

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-02-19 23:22:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Dlugo-wyczekiwane-kombi-z-premiera-w-Genewie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt