Strona korzysta z plikĂłw cookies w celu realizacji usĹug i zgodnie z PolitykÄ PlikĂłw Cookies. MoĹźesz okreĹliÄ warunki przechowywania lub dostÄpu do plikĂłw cookies w Twojej przeglÄ darce.X
Fabryka Volkswagena w Poznaniu ma powody do świętowania. Z taśm produkcyjnych zjechał właśnie dwumilionowy egzemplarz modelu Volkswagen Caddy. Samochody niemieckiego producenta są produkowane w Poznaniu od 1993 roku. Dostawczy i osobowy Volkswagen Caddy, który powstaje tutaj już od ponad 15 lat, trafia głównie na rynki zagraniczne.
W ubiegłym roku produkcja modelu Volkswagen Caddy wyniosła 165 000 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 3,8% w porównaniu z 2016 rokiem. Jubileuszowym samochodem został biały, siedmioosobowy Volkswagen Caddy Maxi w wersji Trendline, wyposażony w silnik 1.4 TSI o mocy 125 KM.
W poznańskich zakładach Volkswagena każdego dnia z taśm produkcyjnych zjeżdża około 720 egzemplarzy modelu Caddy. Oprócz niego produkowane są tam również różne warianty modelu Volkswagen T.
Dietmar Mnich, dyrektor zakładu Caddy w Poznaniu, podkreśla:
„Dzisiaj, w tym szczególnym dniu, cała uwaga skupiona jest na pracownikach zakładu w Antoninku, w którym od ponad 15 lat nieprzerwanie produkowany jest VW Caddy – początkowo w III, obecnie w IV, a w niedalekiej przyszłości w V generacji. Głównym motywem działania tego zakładu jest wytyczanie nowych kierunków i stawianie na przyszłość. Produkcja Caddy wiąże się ze świadomością, że tworzymy tutaj bardzo wyjątkowy samochód – wielozadaniowy model dopasowany do codziennych potrzeb klientów.”