Audi SQ5 TDI plus teraz jeszcze więcej mocy

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi SQ5 TDI plus teraz jeszcze więcej mocy
Do najmocniejszych modeli niemieckiej marki Audi zaczynają dochodzić wzmocnione wersje. Ich znakiem rozpoznawalnym to plus na końcu oznaczenia modelu. Do już ulepszonych R8 i S8 dołącza teraz SQ5. Samochód będzie miał nie tylko więcej mocy, ale także bogatsze wyposażenie standardowe. Wprowadzone zmiany mają na celu zapewnienie jeszcze lepszych osiągów i dodatkowego komfortu. Cena na niemieckim rynku zaczynać będzie się od 67 700 Euro.


Fot. Audi

Pod maską SQ5 TDI znajdzie się ulepszona i wzmocniona jednostka TDI w układzie V6. Zmiany, które wprowadzone zostały do silnika wysokoprężnego wzmacniają jednostkę do 340 KM mocy, a maksymalny moment obrotowy wynosić będzie 700 Nm. Różnica wobec wersji bez plusa mniej mocy o 27 koni mechanicznych oraz słabszy maksymalny moment o 50 Nm. Mimo większej siły, silnik nadal utrzymuje swój niski poziom spalania – 6,6l na 100km w cyklu mieszanym. Zaś przyspieszenie z 0 do 100 km/h wynosi tylko 5.1 sekund. Jak przystało na reprezentanta rodziny S, cała moc silnika przekazywana jest na wszystkie cztery koła. Za odpowiednią dystrybucję mocy na każde koło odpowiada system quattro.

Fot. Audi

Model będzie się wyróżniać nie tylko plusem w nazwie, ale dodatkowo kilkoma elementami. Obudowy lusterek, klamki od drzwi, spoiler oraz dyfuzor polakierowany zostały na czarno. Dolną część tyłu zdobią wypolerowane chromowe cztery rury wydechowe. W standardowym wyposażeniu znajdują się także 21” eleganckie felgi. Wnętrze stroi wysokiej jakości użyta skóra Nappa, która znajduje się na siedziskach.

Fot. Audi

Audi przygotowało także limitowaną na 100 sztuk serię. Audi exclusive selection arablau składa się na zewnątrz z ekskluzywnego z niebieskiego lakieru, jak widać na zdjęciach. Wewnątrz zastąpione zostały srebrne nicie na niebieskie. Zmiana kolorystyczna widoczna jest także na kierownicy, dywanikach oraz na skrzyni biegów. Całość zdobione jest jeszcze dodatkowo przez wstawki aluminium i drewna. Ta dodatkowa opcja kosztować będzie 12 tyś Euro.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-05 15:11:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-SQ5-TDI-plus-teraz-jeszcze-wiecej-mocy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt