Dwie premiery Volkswagen na targach w Nowym Jorku

Rozmiar tesktu A A A
-
Dwie premiery Volkswagen na targach w Nowym Jorku
Podczas tegorocznych międzynarodowych targów w Nowym Jorku, niemiecki producent samochodów zaprezentował dwie nowe studyjne wersje modelu Atlas. Po zeszłorocznym sukcesie po wprowadzeniu modelu Atlas do sprzedaży, Volkswagen kontynuuje rozbudowę tego właśnie modelu. Zaprezentowane wersje pojazdu to sportowa odmiana modelu w stylu Coupe Atlas Cross Sport oraz pierwszy pickup na podstawie platformy MQB Atlas Tanaok.


Fot. Volkswagen

Pierwszy z modeli charakteryzuje bardziej sportowa stylistyką nadwozia, która połączona została z wydajnymi silnikami. Podstawowa jednostka do 3.6l V6 o mocy 280 KM i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm. Ten sam układ oferowany jest jeszcze w dwóch wersjach, hybrydowym oraz PHEV. Pierwszy z układów, który bazuje na tej samej jednostce osiąga moc 314 KM, drugi pozwalający przejechać nawet 70 km na wyłącznie skumulowanej energii z baterii dysponuje mocą 360 KM. Napęd we wszystkich wersjach, przekazywany jest na cztery koła dzięki technologi 4MOTION.

Fot. Volkswagen

Druga wersja samochodu Atlas Tanaok wyposażony został w tą samą podstawową jednostkę napędową V6 o mocy 280 KM. W przypadku tego modelu brakuje dodatkowego wsparcia elektrycznego. Samochód w tej wersji liczy sobie aż 5,438m długości, co wpisuje ten model według klasyfikacji w Ameryce do segmentu średnich pickupów. Wymiary skrzyni ładunkowej Cargo Box wynoszą 1.627m długości i 1.450m szerokości oraz 0.53m wysokości. Została ona tak skonstruowana że pozwala na łatwe przewożenie rowerów, deski surfingowej lub nawet małej łódki.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-04-04 07:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Dwie-premiery-Volkswagen-na-targach-w-Nowym-Jorku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt